Kolejny błysk beniaminka z Opola. IŁ Capital Legionovia Legionowo miała kłopoty

Dłuższa przerwa w rozgrywkach lekko wybiła z rytmu siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo. Drużyna z Mazowsza przegrywała już w Opolu z UNI 1:2, ale zdołała odwrócić losy meczu i zwyciężyć za dwa punkty w meczu zamykającym 14. kolejkę Tauron Ligi.

Krzysztof Sędzicki
mecz UNI Opole - IŁ Capital Legionovia Legionowo PAP / Krzysztof Świderski / Na zdjęciu: mecz UNI Opole - IŁ Capital Legionovia Legionowo
Spotkanie zapowiadało się jako jedno z ciekawszych w tej serii gier, szczególnie, że mecze łódzkich drużyn, które pretendowały do miana szlagierów, kończyły się w trzech setach, a w pierwszej rundzie opolanki wygrały w Legionowie 3:2.

- IŁ Capital Legionovia zmieniła swój styl gry i dużo lepiej się teraz prezentuje. Na pewno tamten mecz stał na wysokim poziomie emocjonalnym. Wydaje mi się, że to się nie zmieni i te emocje pojawią się w poniedziałkowym meczu - tak mecz na oficjalnym kanale klubu na YouTube skomentowała libero UNI, Adriana Adamek.

W pierwszej partii gospodynie były jednak nieco przygaszone, choć rozpoczęły ją od prowadzenia 3:0. Jednak bardzo szybko wiatr w żagle złapała po legionowskiej stronie siatki Olivia Różański, a w środkowej fazie seta dobrą serię zagrywek zanotowała Aleksandra Gryka. Gdy zrobiło się 17:11 dla przyjezdnych, emocje się właściwie skończyły. Ekipa trenera Alessandro Chiappiniego zwyciężyła 25:19.

Druga część gry w większości przebiegała pod dyktando IŁ Capital Legionovii, gdzie po raz kolejny świetne zawody w obronie rozgrywała libero Izabela Lemańczyk i ustawiała się świetnie do ataków opolanek. Jednak w końcówce drużyna UNI zdołała doprowadzić do remisu 20:20, a końcówkę rozegrała znakomicie taktycznie wykorzystując błędy rywalek. Doszło do walki na przewagi, którą udanym blokiem zakończyła rezerwowa rozgrywająca Weronika Wołodko i dzięki wygranej 26:24 miejscowe doprowadziły do remisu.

Na trzeciego seta legionowianki niemalże nie wyszły. Zdobyły w nim zaledwie 12 punktów i pozwoliły rozwinąć skrzydła, bo obok Anny Bączyńskiej coraz skuteczniej biły też Kinga Stronias i Regiane Bidias. Tu wielkiej historii nie było, ale warto podkreślić, że dzięki tej wygranej UNI Opole zainkasował już punkt do ligowej tabeli.

Zespół gości zdołał się jednak przebudzić, a nowe siły wstąpiły w Olivię Różański. Opolanki przestały już być tak skuteczne pod siatką jak w poprzednich setach i już w połowie tej części gry przegrywały 7:13. Choć w tej kolejce Tauron Ligi działy się już rzeczy szalone, tu do nich nie doszło i po dwóch godzinach walki w Stegu Arenie w Opolu kibice musieli szykować się na tie-breaka po wygranej IŁ Capital Legionovii 25:17.

W piątej partii do zmiany stron trwała zacięta, wyrównana walka. Później jednak wyższy bieg wrzuciła po legionowskiej stronie Yaprak Erkek, a beniaminek nie potrafił już na to odpowiedzieć. Choć kibice UNI Opole robili sobie nadzieję na kolejne zwycięstwo, musieli obejść się smakiem. IŁ Capital Legionovia zwyciężyła 15:9 i 3:2 w całym meczu.

Było to jedenaste zwycięstwo drużyny trenera Chiappiniego w tym sezonie, co pozwala utrzymać im się na trzeciej pozycji w tabeli. Za tydzień Novianki podejmą Grot Budowlanych Łódź, a siódme w tabeli opolanki zmierzą się w Radomiu z E.Leclerc Moya Radomką.

UNI Opole - IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:3 (19:25, 26:24, 25:12, 17:25, 9:15)

UNI: Makarowska, Bidias, Pellegrino, Bączyńska, Stronias, Orzyłowska, Adamek (libero) oraz Pamuła, Wołodko.

IŁ Capital Legionovia: Grabka, Różański, Tokarska, Silva Franco, Erkek, Gryka, Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Dąbrowska, Szczyrba.

MVP: Olivia Różański (IŁ Capital Legionovia)

12 Joker Świecie 11 22 3 19 21:61

Czytaj również: W Aleksandrowie Łódzkim zgasło światło. Blisko sześć setów na zapleczu ekstraklasy!

Czy IŁ Capital Legionovia Legionowo utrzyma miejsce w czołowej czwórce Tauron Ligi do końca fazy zasadniczej?