Dobra sytuacja ZAKSY i Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów. Zobacz tabele

Jastrzębski Węgiel jest na najlepszej drodze do wygrania grupy i awansu do ćwierćfinału LM. Zespół ze Śląska odniósł kolejną wygraną. Mimo porażki z Lube, sytuacja ZAKSY także jest bardzo dobra.

Arkadiusz Dudziak
siatkarze Jastrzębskiego Węgla WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla
W grupie A Jastrzębski Węgiel całkowicie rozdaje karty. Polski klub w trzech meczach nie stracił nawet seta i zdecydowanie przewodzi w tabeli. W czwartek podopieczni Andrei Gardiniego pokonali VfB Friedrichshafen bez straty seta. Z kolei starcie pomiędzy Knack Roeselare i Hebar Pazardżik zostało przełożone z powodu zakażeń koronawirusem.

VfB Friedrichshafen - Jastrzębski Węgiel 0:3 (15:25, 17:25, 15:25)

Liga Mistrzów 2021/2022, grupa A

# Drużyna Pkt M Z P Sety
1 Jastrzębski Węgiel 18 6 6 0 18:2
2 Hebar Pazardżik 7 6 3 3 10:13
3 Knack Roeselare 5 6 2 4 8:16
4 VfB Friedrichshafen 6 6 1 5 10:15

W grupie B w meczu na szczycie Dynamo Moskwa rozgromił Ziraat Bankasi Ankara. Sytuacja Projektu Warszawa jest trudna. Najpewniej, by awansować, musieliby wygrać następne cztery mecze. Ich spotkanie z Greenyard Maaseik zostało przełożone z powodu zakażen w zespole ze stolicy.

Ziraat Bankasi Ankara - Dynamo Moskwa 0:3 (12:25, 20:25, 15:15)

Liga Mistrzów 2021/2022, grupa B

1 Dynamo Moskwa 17 6 6 0 18:2
2 Ziraat Bankasi Ankara 10 6 3 3 11:11
3 Projekt Warszawa 7 6 2 4 10:14
4 Greenyard Maaseik 2 6 1 5 5:17

W grupie C zawodnicy Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle okazali się gorsi po tie-breaku z Cucine Lube Civitanova. Ich sytuacja w grupie jest jednak dobra i wygrana z Lokomotiwem najpewniej otworzy im drogę do ćwierćfinału LM. Rosjanie w tej kolejce otrzymali walkowera ponieważ Słoweńcy byli zakażeni koronawirusem i nie udało się ustalić innego terminu meczu.

Lokomotiw Nowosybirsk - OK Merkur Maribor 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cucine Lube Civitanova 2:3 (17:25, 25:16, 18:25, 25:22, 12:15)

Liga Mistrzów 2021/2022, grupa C

1 Cucine Lube Civitanova 15 6 5 1 17:6
2 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 12 6 4 2 15:9
3 Lokomotiw Nowosybirsk 9 6 3 3 11:10
4 OK Merkur Maribor 0 6 0 6 0:18

W grupie D z powodu zakażeń koronawirusem nie odbył się żaden z meczów. Tabela po dwóch kolejkach wygląda następująco.

Liga Mistrzów 2021/2022, grupa D

1 Berlin Recycling Volleys 16 6 6 0 18:5
2 Zenit Sankt Petersburg 11 6 3 3 13:9
3 Benfica Lizbona 5 6 2 4 7:15
4 Vojvodina Nowy Sad 4 6 1 5 6:15

W grupie E przetrzebiona zakażeniami Sir Sicoma Monini Perugia pokonała na wyjeździe Fenerbahce HDI Stambuł bez straty seta. Zawodnicy ubiegłorocznego finalisty Ligi Mistrzów, Itas Trentino rozgromili AS Cannes.

Itas Trentino - AS Cannes 3:0 (25:13, 25:13, 25:13)

Fenerbahce HDI Stambuł - Sir Sicoma Monini Perugia 0:3 (24:26, 25:27, 22:25)

Liga Mistrzów 2021/2022, grupa E

1 Sir Sicoma Monini Perugia 18 6 6 0 18:0
2 Itas Trentino 12 6 4 2 12:7
3 Fenerbahce HDI Stambuł 5 6 2 4 6:14
4 AS Cannes 1 6 0 6 3:18

Były podopieczny o nowym trenerze polskich siatkarzy. "Nikola to perfekcjonista"
Zawodniczki mówiły o nim, że był ich największym fanem. Oto trener reprezentacji Polski siatkarek

Ile polskich ekip znajdzie się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów?