Seria Zenita Kazań zakończona. Drużyna Bartosza Bednorza wygrała, ale nie obyło się bez problemów

Po piętnastu zwycięstwach z rzędu bez straty seta Zenit Kazań skapitulował. Drużyna Bartosza Bednorza w starciu z Dynamo LO przegrała premierową odsłonę meczu, ale ostatecznie zwyciężyła 3:1. Polak był trzecim najskuteczniejszym siatkarzem w zespole.

Jakub Fordon
Zenit Kazań notuje świetny sezon, zarówno na parkietach rosyjskiej Superligi, jak i w Pucharze CEV. Zespół Bartosza Bednorza wygrał piętnaście spotkań z rzędu bez straty seta. Ich serię zakończyli w sobotę siatkarze Dynamo LO, którzy zapisali na swoim koncie premierową odsłonę w starciu z liderem tabeli.

Po wyrównanym przebiegu pierwszej partii dwie piłki setowe otrzymali goście, jednak siatkarze Zenita doprowadzili do gry na przewagi. Obie drużyny miały okazję do zakończenia premierowej odsłony, którą ostatecznie na swoje konto zapisali zawodnicy Dynamo LO.

Na drugiego seta podopieczni Aleksieja Wierbowa wyszli zdeterminowani i kontrolowali przebieg gry. Przed końcowym fragmentem partii goście doprowadzili do remisu (18:18). Od tego momentu cztery punkty z rzędu zdobyli gospodarze, którzy zachowali zimną krew do końca.

W kolejnych odsłonach spotkania siatkarze ze stolicy Tatarstanu udowodnili swoją wyższość. Rywale nie byli nawet w stanie dobić do granicy 20 punktów. Ostatecznie lider Superligi wygrał 3:1 i było to dwudzieste zwycięstwo z rzędu.

Polak był trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu, zapisując na swoim koncie 14 punktów. Liderzy Zenita - Dmitrij Wołkow i Maksim Michajłow zdobyli ponad 20 "oczek".

W tabeli rosyjskiej Superligi lider z Kazania w teorii powiększył przewagę nad rywalami. Jednak w praktyce Zenit jest jedną z czterech drużyn, która rozegrała wszystkie mecze zgodnie z planem. Większość spotkań 15. kolejki podobnie jak przed tygodniem została przełożona.

Kolejne starcie zespół Bednorza rozegra 2 lutego. Ich rywalem w 1/4 finału Pucharu CEV będzie ligowy rywal - Kuzbass Kemerowo.

Wyniki 15. kolejki Superligi:

Kuzbass Kemerowo - Gazprom-Jugra Surgut 3:1 (25:23, 25:21, 25:27, 25:17)

Ural Ufa - Jugra Samotłor Niżniewartowsk 2:3 (25:17, 25:19, 19:25, 18:25, 11:15)

Zenit Kazań - Dynamo LO 3:1 (26:28, 25:20, 25:18, 25:14)

Reszta spotkań zostanie rozegrana w innych terminach.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Przeczytaj także:
Kolejny raz spisał się świetnie przeciwko byłemu pracodawcy. "To było coś specjalnego"
Nowy zawodnik w ekipie mistrza Polski. Jastrzębski Węgiel zakontraktował doświadczonego środkowego

Czy Zenit Kazań zanotuje w środę 21 zwycięstwo z rzędu?