Weekend tie-breaków w Tauron 1. lidze

Cztery mecze zakończone w tie-breaku i kolejne niespodzianki, to bilans 22. kolejki Tauron 1. ligi mężczyzn. Walka o dobre lokaty nabiera rumieńców.

Anna Bagińska
Zdjęcie z meczu Chemeko-System Gwardia Wrocław - BBTS Bielsko-Biała Materiały prasowe / Tauron 1. Liga / Zdjęcie z meczu Chemeko-System Gwardia Wrocław - BBTS Bielsko-Biała
Ostatni weekend w Tauron 1. lidze  obfitował w tie-breaki. Aż cztery mecze znalazły swoje rozstrzygnięcie dopiero w pięciu setach. W dodatku znowu nie zabrakło niespodzianek w postaci porażek faworytów.

Najbardziej chyba dramatyczny pięciosetowiec został rozegrany w Będzinie. Ostatni set zakończył się grą na przewagi dopiero po 25 punkcie dla gości. Dla głogowian to niezwykle cenna wygrana, bo pozwoliła im oddalić się od strefy spadkowej, zwłaszcza, że zapunktowała też ZAKSA Strzelce Opolskie. Drużyna z Opolszczyzny dość niespodziewanie pokonała Olimpię Sulęcin 3:1 i nadal ma szanse na utrzymanie.

Do kategorii niespodziewanych wyników można też zaliczyć punkt urwany Avii Świdnik przez SMS PZPS Spała oraz wygraną Visły Bydgoszcz z Norwidem Częstochowa dopiero po tie-breaku. W pięciu setach zakończył się też mecz w stolicy, gdzie Lechia Tomaszów Mazowiecki zrewanżowała się za porażkę z pierwszej części sezonu. Strata punktu kosztowała Legię Warszawa wypadnięcie z czołowej ósemki, bo w tym samym czasie Krispol Września zdobył 3 punkty w starciu z AZS AGH Kraków.

Natomiast hit kolejki, czyli starcie pierwszej z trzecią drużyną w tabeli, wcale nie zakończył się pięcioma setami, jak można było zakładać przed meczem. BBTS w trzech partiach uporał się z KPS-em Siedlce. Była to ważna wygrana dla bielszczan, bo poprzednie dwa spotkania przegrali. Bez zaskoczenia obyło się w Kluczborku. Gwardia Wrocław pokonała rywala 3:1, ale wynik mógł być zupełnie inny, o czym świadczy ostatni set zakończony wynikiem 37:35.

Wyniki 22. kolejki Tauron 1. ligi mężczyzn:
BBTS Bielsko-Biała - KPS Siedlce 3:0 (25:16, 26:24, 25:23)
Mickiewicz Kluczbork - Chemeko-System Gwardia Wrocław 1:3 (25:23, 20:25, 22:25, 35:37)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (25:17, 23:25, 25:13, 26:28, 17:15)
SMS PZPS Spała - Polski Cukier AVIA Świdnik 2:3 (29:27, 22:25, 23:25, 25:22, 11:15)
MKS Będzin - SPS Chrobry Głogów 2:3 (19:25, 23:25, 25:22, 25:16, 23:25)
Legia Warszawa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (28:30, 25:18, 21:25, 25:22, 12:15)
Krispol Września - AZS AGH Kraków 3:1 (25:21, 23:25, 25:18, 26:24)
Olimpia Sulęcin - ZAKSA Strzelce Opolskie 1:3 (22:25, 25:22, 21:25, 24:26)

16. SMS PZPS Spała 22 2-20 10 21:61

Czytaj także: -> Zespół Malwiny Smarzek wrócił i straszy polskie kluby -> IŁ Capital Legionovia Legionowo przerywa serię kaliszanek. Twardy mecz walki dla gospodyń

Czy BBTS Bielsko-Biała zakończy fazę zasadniczą na pozycji lidera?