Lider Tauron Ligi ponownie nie miał sobie równych. Czarna passa Grot Budowlanych Łódź trwa

Bez większych problemów lider Tauron Ligi - Developres Bella Dolina Rzeszów rozprawił się z drużyną Grot Budowlanych Łódź. Spotkanie zakończyło się w trzech setach, a statuetkę MVP za najlepszy występ otrzymała przyjmująca Jelena Blagojević

Jakub Fordon
siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów
Zdecydowanym faworytem starcia w Rzeszowie był Developres Bella Dolina, który w Tauron Lidze nie zawodzi i ma na koncie zaledwie jedną porażkę po 18. kolejkach. Czarną serię notuje natomiast zespół Grot Budowlanych Łódź, który w 2022 roku nie wygrał żadnego ligowego starcia.

Gospodynie od samego początku prezentowały się lepiej, szybko o czas zmuszony był prosić nowy szkoleniowiec drużyny gości - Maciej Biernat (8:4). Łodzianki goniły i w końcu udało im się dopiąć swego, po przedarciu się przez blok Moniki Fedusio na tablicy świetlnej widniał remis (22:22). Od tego momentu trzy punkty z rzędu zdobył zespół z Rzeszowa, który zgarnął premierową odsłonę meczu.

Zdecydowanie bardziej wyrównany był drugi set. Dopiero w połowie uciekły na sześć punktów rzeszowianki po mocnym uderzeniu Bruny Honorio Marques. Wypracowana przewaga okazała się nie do odrobienia dla rywalek i w konsekwencji atak Jeleny Blagojević zakończył partię. Developres Bella Dolina Rzeszów był już pewny zapisania do ligowej tabeli minimum jednego "oczka".

Rzeszowianki chciały postawić kropkę nad "i", jednak zespół Grot Budowlanych Łódź nie dawał za wygraną i walczył w trzeciej partii z liderem Tauron Ligi jak równy z równym. Po błędzie Pauliny Damaske gospodynie prowadziły 22:19, jednak świetnie funkcjonujący blok łodzianek pozwolił im na doprowadzenie do remisu (22:22). Po dwóch nieudanych atakach kolejną piłkę otrzymała Kara Bajema, która zrehabilitowała się za poprzednie akcje i zakończyła spotkanie w Rzeszowie.

Developres Bella Dolina Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:22, 25:21, 25:23)

Developres: Wenerska, Bajema, Jurczyk, Honorio, Blagojević, Stencel, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz, Kalandadze, Bińczycka, Przybyła (libero)

Grot Budowlani: Damaske, Centka, Cleger, Fedusio, Lisiak, Łazowska, Łysiak (libero) oraz Szczurowska, Górecka, Kędziora

MVP: Jelena Blagojević (Developres)

Przeczytaj także:
Historyczne zwycięstwo z "nową" atakującą. "Dowiedziałam się o tym dwa dni temu"