Drużyna Wołosz przegrała w wielkim hicie

Czwartkowy wielki hit pomiędzy Igor Gorgonzola Novara, a Prosecco DOC Imoco Volley Conegliano przebiegał po myśli gospodyń. Ekipę Joanny Wołosz stać było tylko na urwanie jednego seta.

Arkadiusz Dudziak
Joanna Wołosz Materiały prasowe / Serie A/foto Rubin / LVF / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
W czwartek zostało rozegrane zaległe spotkanie 16. kolejki Serie A siatkarek. Był to jednak klasyk ligi włoskiej, na który czekali wszyscy. Igor Gorgonzola Novara podejmował bowiem Prosecco DOC Imoco Volley Conegliano. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się zwycięstwem ekipy Joanny Wołosz 3:0.

Zawodniczki z Novary miały chrapkę na rewanż i od samego początku udowodniły, że są w dobrej formie. Kontrolowały niemal całego pierwszego seta, którego pewnie wygrały. Scenariusz powtórzył się w drugiej odsłonie, tylko tam przewaga już była wyraźna od samego początku. Igor Gorgonzola Novara prowadził już 2:0.

Jednak zespół Joanny Wołosz nie zamierzał się poddawać. W trzecim secie od początku prowadził wyrównaną walkę i po zaciętej końcówce przedłużył losy meczu. Na nic więcej jednak zespołu z Conegliano nie było stać, bowiem czwarta partia przypominała dwie pierwsze i to Igor Gorgonzola Novara wygrał 3:1.

Joanna Wołosz wyszła na boisku w podstawowym składzie. Polska rozgrywająca zdobyła dwa punkty blokiem. Dla ekipy z Conegliano 19 punktów wywalczyła Paola Egonu, ale jej skuteczność odbiegła od najlepszych występów. Wśród zwyciężczyń 23 "oczka" zapisała na swoim koncie Ebrar Karakurt.

Igor Gorgonzola Novara - Prosecco DOC Imoco Volley Conegliano 3:1 (25:19, 25:21, 23:25, 25:21)