Katastrofa w wykonaniu Jokera Świecie. Wrocławianki pewne utrzymania w Tauron Lidze

Joker Świecie miał cztery okazje do przypieczętowania sukcesu, ale ostatecznie pozwolił rywalkom wyrwać zwycięstwo. #VolleyWrocław triumfem po tie-breaku zapewnił sobie utrzymanie w Tauron Lidze.

Jakub Fordon
siatkarki Jokera Świecie WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki Jokera Świecie
W spotkaniu Jokera Świecie z #VolleyWrocław ciężko było wskazać faworyta. Gospodynie są najsłabszą drużyną Tauron Ligi i walczą o utrzymanie, dlatego każda kolejna porażka może oznaczać pożegnanie z elitą. Podopieczne Piotra Mateli udowodniły już, że potrafią grać z nożem na gardle pokonując w poprzedniej kolejce BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Wrocławianki w tym sezonie nie zachwycają, jednak tylko kataklizm mógłby spowodować, że spadną z ligi.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczął #VolleyWrocław, który po kiwce Anny Kaczmar prowadził już 7:1. Wrocławianki nie spuszczały z tonu i kontynuowały znakomitą grę w premierowej odsłonie powiększając swoją przewagę do dziesięciu punktów (17:7). Szkoleniowiec Jokera i jego podopieczne byli bezradni i musieli pogodzić się z porażką na inauguracje. Set zakończył się trzecim skutecznym blokiem w wykonaniu Magdaleny Hawryły.

Siatkarki z Wrocławia drugiego seta również zaczęły lepiej budując od razu trzypunktową przewagę (3:0). Dopiero w połowie partii gospodynie dopadły rywalki, a konkretnie zrobiła to sama Paulina Brzoska (14:14). Po bloku Judyty Gawlak Joker objął prowadzenie, którego nie wypuszczał z rąk i otrzymał okazję do wyrównania stanu pojedynku. Rywalki zdołały jednak doprowadzić do gry na przewagi, w której jednak tylko się broniły. Ostatecznie po błędnej wystawie Kaczmar musiały uznać wyższość podopiecznych Piotra Mateli.

Podrażnione wrocławianki chciały szybko ponownie objąć prowadzenie. Gospodynie nie potrafiły przejść Hawryły, która zanotowała siódmy blok w tym spotkaniu, a jej zespół uciekł na cztery punkty (14:10). Chwilę później drużyna gości kompletnie odjechała zdobywając aż dziewięć "oczek" z rzędu (23:12). Rozbity Joker koncentrował się już na kolejnym secie, bowiem tego nie dało się już uratować.

Po wyrównanym początku w połowie czwartej odsłony meczu ponownie uciekły wrocławianki (13:10). Szybko jednak rywalki zniwelowały stratę, a w końcówce udało im się wyjść na prowadzenie po błędzie w ataku Niny Kocić (23:22). Później show skradła Gawlak, która pierw blokiem zapewniła swojej drużynie piłkę setową, a później skutecznie ze środka doprowadziła do tie-breaka.

Do decydującej partii w lepszych nastrojach podchodziły gospodynie, które zdołały przedłużyć szanse na zwycięstwo. Po grze punkt za punkt na aż sześć "oczek" odskoczył Joker, głównie za sprawą świetnych zagrywek Brzosek oraz szalejącej w ataku Vangeliyi Rachkovskiej (11:5). Wrocławianki goniły, ale to rywalki miały okazje do zakończenia meczu (14:10). Wydawało się, że wynik spotkania jest już przesądzony, ale nic bardziej mylnego. Siatkarki ze Świecia nie wykorzystały żadnej piłki meczowej, a #VolleyWrocław świetną serią wyrwał zwycięstwo.

Joker Świecie - #VolleyWrocław 2:3 (16:25, 29:27, 13:25, 25:23, 14:16)

Joker: Zaborowska, Skrzypkowska, Gawlak, Sikorska, Rachkovska, Brzoska, Jagła (libero) oraz Wystel, Michalewicz, Senica, Nowak (libero)

#VolleyWrocław: Gromadowska, Fedorek, Kaczmar, Kossanyiova, Hawryła, Kocić, Bodasińska (libero) oraz Wellna, Robles

MVP: Andrea Kossanyiova (#VolleyWrocław)