Resovia goni w PlusLidze. Efektowne serie punktowe

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Asseco Resovii Rzeszów
WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Asseco Resovii Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów podniosła się po porażkach w dwóch poprzednich meczach. W wygranym 3:1 starciu z Aluronem CMC Wartą Zawiercie popisała się dwiema ważnymi i efektownymi seriami punktów.

Kluby grały dotąd podobnie w sezonie zasadniczym PlusLigi, znajdują się blisko siebie w tabeli, dlatego zanosiło się na długą i wyrównaną rozgrywkę. Warta wygrała pierwszego seta 25:23 po odwróceniu wyniku. Na początku prowadziła Resovia 10:6. Goście nie potrafili jednak utrzymać zaliczki i ich wczesne wysiłki poszły na marne. Podobnych zwrotów akcji było w niedzielę jeszcze kilka.

W drugim secie Resovia odgryzła się gospodarzom i wygrała 25:20. Kluczowa była rewelacyjna seria od wyniku 8:8 do 15:8. Mocne serwisy ułatwiały stawianie bloków oraz przeprowadzanie kontrataków. W nich brylował Maciej Muzaj. Warta potrzebowała dwóch przerw na żądanie trenera, żeby pozbierać się, ale tym razem było ją stać tylko na zmniejszenie strat.

Rzeszowianie prowadzili w meczu po raz pierwszy po trzecim secie, którego wygrali 25:23. Tym razem przetrwali w wygodnym ustawieniu, z Samem Deroo w polu serwisowym, od wyniku 10:10 do 15:10. Warta potrafiła dojść na 20:20, ale nie potrafiła rozstrzygnąć tej partii. W Zawierciu robiło się coraz bardziej nerwowo.

W czwartym secie do stanu 20:20 nie wydarzyło się nic przełomowego. Drużyny pilnowały się i tym razem nie pozwalały na daleki odjazd. Resovia odskoczyła dzięki kontratakowi Nicolasa Szerszenia i blokowi na Dawidzie Konarskim, a ostatni punkt w meczu na 25:23 zdobył Sam Deroo. Przygotowana na czasie akcja wypaliła i komplet punktów pojechał do Rzeszowa.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:23, 20:25, 23:25, 23:25)

Warta: Tavares, Orczyk, Conte, Niemiec, Zniszczoł, Konarski, Żurek (libero) oraz Malinowski, Rajsner

Resovia: Drzyzga, Deroo, Cebulj, Krulicki, Tammemaa, Muzaj, Zatorski (libero) oraz Bucki, Szerszeń, Woicki

14 PSG Stal Nysa 202662034:66

Czytaj także: GKS Katowice walczył, ale punktów nie zdobył. Bełchatowianie pokazali charakter Czytaj także: Dla kogo Puchar Polski? Jastrzębski Węgiel z szansą na objęcie fotela lidera PlusLigi