Polacy za granicą: Zbigniew Bartman już pewny medalu, niesamowity wyczyn zespołu Vitala Heynena

W miniony weekend kolejni polscy siatkarze rywalizujący za granicą przybliżyli się do gry o medale. W wielkim stylu rundę zasadniczą zakończyły Olympiakosu Pireus (Fabian Drzyzga) i VfB Friedrichshafen, którego trenerem jest Vital Heynen.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

Belgia i Francja

W Belgii rywalizacja ligowa wkroczyła w decydującą fazę. O medale w dalszym ciągu walczą Knack Roeselare, Lindemans Aalst, Noliko Maaseik i Par-Ky Menen. Wspomniana czwórka w "rundzie zwycięzców" rywalizować będzie systemem każdy z każdym. Cel to miejsce w pierwszej dwójce, gwarantujące udział w wielkim finale.

Szanse na krążki mają trzej Polacy. Jednym z nich jest Janusz Górski. W pierwszym meczu przyjmujący Par-Ky Menen nie miał jednak powodów do zadowolenia, bowiem jego zespół przegrał na wyjeździe z Knack Roeselare. Nasz siatkarz zdobył w tym spotkaniu 10 punktów (1 as). 

W drugim starciu na przeciwko siebie stanęli Kamil Rychlicki i Adrian Staszewski. Zarówno indywidualnie jak i drużynowo, powody do zadowolenia miał pierwszy z wspomnianych graczy, bowiem Noliko Maaseik odniosło gładkie zwycięstwo w trzech setach. Reprezentant Luksemburga do dorobku drużyny dorzucił 9 punktów (2 asy). W przyjęciu nie był zbyt precyzyjny, choć udało mu się uniknąć błędów. Z dobrej strony, mimo gładkiej porażki swojej ekipy, zaprezentował się także Adrian Staszewski, zdobywca 7 punktów (1 blok).

Noliko Maaseik - Lindemans Aalst 3:0 (26:24, 25:13, 25:17)

Knack Roeselare - Par-Ky Menen 3:0 (25:20, 25:20, 25:19)

Na zakończenie rundy zasadniczej we Francji Nice VB Dawida Wocha przegrało ze Spacer's Tuluza 1:3. Polak ostatniego występu nie może zaliczyć do zbyt udanych. Mecz zakończył z 7 punktami na koncie (1 as, 2 bloki), jednak jego skuteczność w ofensywie wyniosła zaledwie 36 proc. (4/11, 3 błędy).

Zespół naszego środkowego zakończył rozgrywki na 9. pozycji. Nie wiadomo jednak, czy to koniec sezonu dla Polaka, bowiem z udziału w play-off wykluczona została drużyna Paris Volley. Ekipa ze stolicy złożyła jednak odwołanie, w związku z czym, start kolejnej odsłony rywalizacji o mistrzostwo kraju został przesunięty o tydzień. Do tego czasu powinniśmy poznać pełną obsadę rundy play-off.

Spacer’s Tuluza - Nice VB 3:1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:18)

Czy śledzisz regularnie występy polskich siatkarzy za granicą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
  • yes Zgłoś komentarz
    "Polacy zagranicą" - Polacy Polakami ;) Kiedyś słyszałem powiedzenie : "kurica nie ptica, Warszawa nie zagranica" - tu zagranica jest właściwie.