MVP meczu zostaje wybrany Artur Udrys.

Piotr Nowakowski "monster blockiem" kończy to spotkanie. Pierwsze, historzyczne, zwycięstwo warszawian w Lidze Mistrzów staje się faktem!

Jeszcze nie teraz, autowy float Grobelnego.

Będzie matchball dla gospodarzy, wspaniała obrona Wojtaszka w kluczowym momencie seta.

Punkt dla stołecznej drużyny, ale po raz kolejny w akcji kamery challengowe.

Zła decyzja francuskiego szkoleniowca, piłka cały czas była w grze, dlatego też punkt wędruje na konto gospodarzy.

Przerywa akcję Huber Henno twierdząc, że kiwka skrzydłowego Tours VB znalazła drogę do "pomarańczowego".

Prosty błąd belgijskiego przyjmującego VERVY Warszawa Orlen Paliwa. Kolejny czas dla Andrei Anastasiego.

Okazuje się, że nie, ale Francuzi się nie poddają.

Rozstrzygają się losy trzeciej partii. Czy po zagrywce Cupkovića piłka miała kontakt z linią?

Tym razem Łotysz ustrzelił zagrywką... swojego kolegę przy siatce.

Długa akcja wygrana przez przyjezdnych. Mamy przerwę, bo trzeba wyczyścić parkiet.

Rozegrał nam się Egleskalns. Kolejny raz umieszcza piłkę w okolicach 9.metra , bezradna defensywa klubu z Warszawy.

Miękki atak Tillie okazuje się skuteczny, bo rywale zbyt blisko stanęli w asekuracji. Mamy remis!

Autowy atak Udrysa, który próbował obrócić piłkę do prostej, ale ta sztuka mu się nie udała.

Zepsuta zagrywka Udrysa. Jak wicemistrzowie Polski poradzą sobie postawieni pod presją?

O przerwę prosi Andrea Anastasi, bo bo warszawianie utknęli w jednym ustawieniu.

Świetna zagrywka Ukraińska Teryomenko i na prowadzeniu goście.

Ładna akcja gości, Egleskalns kończy atak po rozegraniu Price'a jedną ręką.

Wyrównany początek trzeciej odsłony, nieco więcej szczęcia przy kameruńskim atakującym Tours VB, któremu udaje się wygrywać pojedynki 1 na 1.

Kevin Tillie pewnym atakiem zamyka drugą część tego meczu.

Siatkarskie szachy wicemistrza Francji na niewiele się zdały, piłka setowa dla VERVY Warszawa Orlen Paliwa.

Maxime Capet pojawia się na zadaniową zmianę, by wykonać trudną zagrywkę

Tutaj również nie było obcierki. W kolejnej akcji mocna zagrywka Teryomenki zaskakuje Wojtaszka i warszawianie mają już tylko dwa oczka przewagi.

Podobna sytuacja z drugiej strony siatki. Z lewego skrzydła atakował Grobelny.

Tak się nie stało, zatem warszawianie są na najlepszej drodze do objęcia prowadzenia w tym meczu 2:0.

O weryfikację wideo prosi Huber Henno. Czy piłka po ataku Wounembainy dotknęła palców, któregoś z blokujących VERVY Warszawa ORLEN Paliwa?

Miejscowi w końcu robią przejście i nie pozwalają, by jeszcze w tym secie zrobiło się tutaj nerwowo.

Czas dla trenera Anastasiego.

Nie wychodzą rozwiązania siłowe, to trzeba spróbować tych technicznych. Tak też czyni Egleskalnis wypychając piłkę po rękach warszawian, choć ta była bardzo agresywnie nagrana na siatkę.

Stołeczna ekipa dominuje i na razie wygląda to nieco jak pojedynek z drużyną, będącą sportowo co najmniej o półkę niżej od gospodarzy.

Zablokowany Teryomenko, nie mają recepty na oszukanie środkowych drużyny z Warszawy goście.

Świetnie broni Tillie, ale nie uratował już tej piłki Brizard. Jedna z nielicznych niewykorzystanych okazji podopiecznych Andrei Anastasiego.

Dobry atak Grobelnego "pod górę", po rękach blokujących drużyny gości.

Z drugiej linii atakuje Wounembaina i jak przystaje na kapitana robi to bardzo pewnie.

As serwisowy Igora Grobelnego, sędzia koryguje decyzję liniowych, którzy początkowo sugerowali autową zagrywkę.

Drugi set otwarty z przytupem. Zatrzymany Angel Trinidad .

Zespół Tours VB rozbity w pierwszym secie meczu w Arenie Ursynów.

W siatkę wpadają mistrzowie Francji, pierwsza piłka setowa dla VERVY Warszawa Orlen Paliwa.

Autowy atak Hermansa Egleskalnsa, Łotysz nie zmieścił piłki w boisku atakując po prostej.

Rozkojarzyli się siatkarze obu ekip, dużo błędów w polu zagrywki w tym fragmencie spotkania.

Na potrójnym bloku skutecznie atakuje Bartos.

Kolejne szybkie rozgranie francuskiego rozgrywającego warszawian na środek i rośnie przewaga wicemistrzów Polski.

Środkowy Tours VB zdaniem sędziego popełnił błąd, jego kontakt z piłką przy kiwce był zbyt długi.

Zablokowany Kameruńczyk Wounembaina.

Zamieszanie po stronie gości, skutkujące utratą kolejnego oczka, o czas prosi Huber Henno.

W głównej roli dwóch kolejnej akcji Patryk Niemiec, trzy oczka z rzędu za jego sprawą zdobywają gospodarze.

Z trzeciego piętra atakuje Ukrainiec Teryomenko i mistrzowie Francji wychodzą na prowadzenie.

Tym razem Bułgar trafia w siatkę z pola zagrywki.

Artur Udrys wyrównujej stan seta atakiem z prawego skrzydła.

Trener Andrea Anastasi zaskoczył szóstką, którą desygnował do boju w pierwszym starciu Ligi Mistrzów VERVY Warszawa Orlen Paliwa. Jaki przyniesie to rezultat?

Verva: Brizard, Wrona, Niemiec, Grobelny, Tillie, Udrys, Wojtaszek (libero)

Tours VB: Bartos, Tammemaa, Price, Teryomenko, Egleskalns, Wounembaina, Rossard (libero)

Już za nieco ponad godzinę siatkarze z Warszawy zadebiutują w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Czy zespół VERVY Warszawa przełoży dobrą dyspozycję ligową na światowe podwórko i równie efektownie otworzy zmagania w europejskich pucharach?