Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenie kolejnych siatkarskich relacji live na WP SportoweFakty.pl.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany zostaje Bartłomiej Lemański!

Na czystej siatce ze środka seta a zarazem całe spotkanie kończy Bartłomiej Lemański (III set, 25:18).

Zatrzymany na lewym skrzydle Rossard (III set, 24:18).

Znakomity, pojedynczy blok w wykonaniu Marcina Możdżonka, który zadaniowo pojawił się na boisku za Fabiana Drzyzgę (III set, 24:16).

Nowakowski bez problemu po rękach blokujących MKSu (III set, 23:16).

Depowski posyła zagrywkę daleko za linię dziewiątego metra (III set, 22:16).

Blok-aut Gavina Schmitta (III set, 22:15).

Trener gospodarzy dokonuje zmiany w swoim składzie. Dominik Depowski pojawia się w miejsce Perrin.

Kolejna zmiana po stronie MKSu. Za Araujo wchodzi Piotrowski.

Ledwo wszedł, od razu popisuje się znakomitym atakiem. Ze środka Woch (III set, 20:13).

Kolejna roszada w składzie MKSu. Schodzi Rejno, zaś pojawia się Dawid Woch.

Świetna obrona a następnie atak w wykonaniu Johna Perrin (III set, 19:12).

Takim samym zagraniem odpowiada Łukasz Kozub (III set, 17:13).

Autowa zagrywka Rossarda (III set, 17:12).

W drużynie gospodarzy na boisku Mateusz Masłowski.

Zmiana w zespole gości. Schodzi Russell, zaś pojawia się Peszko.

Kąśliwa zagrywka Drzyzgi sprawia, że piłka powraca na stronę gospodarzy. W odpowiedzi po skosie wybiera się Schmitt (III set, 16:10).

Interwencja trenera MKSu.

AS serwisowy Fabiana Drzyzgi (III set, 14:10).

Obrona Perrin pozwala na wyprowadzenie kontry. Z prawego skrzydła wykorzystuje okazję Schmitt (III set, 13:10).

Myli się w polu serwisowym Russell (III set, 12:10).

Udany atak Artura Ratajczaka (III set, 10:9).

Dokładnie, w drugie tempo Perrin (III set, 10:8).

Na prawym skrzydle ręki nie wstrzymuje reszowski atakujący (III set, 9:7).

Dopiero za drugim razem, jednak ręce blokujących wykorzystuje Lemański (III set, 8:6).

Rossard przekracza linię dziewiątego metra (III set, 7:6).

Piłka do mocnym ataku Walińskiego obciera po ramieniu Wojtaszka (III set, 5:4).

Z prawego skrzydła po skosie wybrał się Araujo (III set, 5:3).

O pierwszą przerwę w trzecim secie prosi trener gości.

W siatkę wpadają zawodnicy z Będzina (III set, 5:2).

Przez ręce blokujących przebija się... Fabian Drzyzga (III set, 3:2).

Kolejna zepsuta zagrywka będzinian (III set, 2:2).

Od zepsutych zagrywek rozpoczynają trzeciego seta obie drużyny (III set, 1:1).

Podwójny blok rzeszowian kończy drugą odsłonę pojedynku (II set, 25:17).

Mimo znakomitej zagrywki Rossarda, będzinianie utrzymują piłkę w grze. Znakomita kiwka po rękach blokujących przynosi punkt MKSowi (II set, 23:17).

Zmiana w składzie MKSu. Schodzi Seif, zaś pojawia się Łukasz Kozub.

Seif myli się w polu serwisowym (II set, 21:15).

Szczelny blok na drodze rzeszowskiego przyjmującego (II set, 20:15).

Na lewym skrzydle po rękach zbija piłkę Waliński (II set, 20:14).

Z drugiej linii mocno po bloku atakuje Gavin Schmitt (II set, 20:13).

Wojtaszek nie utrzymuje na rękach ataku Ratajczaka (II set, 19:13).

Znakomita obrona Schmitta a tuż za nią blok-aut Drzyzgi zwiększa przewagę Pasów (II set, 18:11).

Interwencja Stelio DeRocco.

As serwisowy Gavina Schmitta! (II set, 17:11).

Ściana z Ratajczakiem w roli głównej. Piłka spada tuż pod nogi rzeszowskiego przyjmującego (II set, 14:11).

Dwie zmarnowane piłki przechodządze przez Resovie mszczą się znakomitym atakiem środkowego MKSu (II set, 13:9).

Świetny przerzut Drzyzgi na lewe skrzydło gdzie mocno obija ręce blokujących rzeszowski atakujący (II set, 13:8).

Znakomita kontra w wykonaniu Russella (II set, 12:8).

Schmitt nie wstrzymuje ręki w ataku (II set, 12:6).

Nowakowski stawia mur nie do przejścia! Zatrzymany atakujący będzinian (II set, 10:4).

Tym razem będzinianie nie radzą sobie z przyjęciem zagrywki Perrin (II set, 9:4).

Ponownie z lewego skrzydła Kyle Russell (II set, 7:4).

Druga piłka posłana do Russella i druga skończona. Przyjmujący przedziera się przez potrójny blok rzeszowian (II set,7:3).

Czas na życzenie dla trenera MKSu.

Przyjmujący MKSu nie utrzymuje na rękach znakomitej zagrywki Schmitta (II set, 7:2).

Ze znakomitym atakiem będzinian nie radzi sobie Rossard (II set, 5:2).

Zmiana w zespole przyjednych. Kyle Russell pojawia się na boisku za Jakuba Peszko.

Piłka tańczy na siatce i... as serwisowy Lemańskiego (II set, 4:1).

Myli się w asekuracyjnym rozegraniu Artur Ratajczak (II set, 3:1).

Piorunującego gwóździa posyła w stronę będzinian Lemański (II set, 1:0).

Znakomitym atakiem z prawego skrzydła Thibault Rossard kończy pierwszego seta (I set, 25:20)

Szczęśliwie po ataku Ratajczaka piłka ląduje tuż za rękami blokujących (I set, 23:18).

Podwójna zmiana w drużynie gości. Za Seifa wchodzi Piotrowski, zaś w miejscu Araujo pojawia się Kozub.

Soczysty gwóżdź w wykonaniu Piotra Nowakowskiego (I set, 22:17).

Błąd przekroczenia linii trzeciego metra przez rzeszowian (I set, 20:16).

Zmiana powrotna. Na boisku ponownie widzimy Jakuba Peszko, zaś schodzi Paweł Stysiał.

Tym samym odpowiada Artur Rejno (I set, 20:15).

Ze środka blok MKSu obija Bartłomiej Lemański (I set, 20:14).

Nie udało się za pierwszym razem, ale za drugim mocno i skutecznie Araujo (I set, 19:14).

Zza dziewiątego metra piłkę bezpośrednio w boisko posyła (I set, 19:13).

Drugi czas wykorzystany przez trenera MKSu.

Perrin pewnie minął blok rywali (I set, 18:13).

Zmiana w zespole gości. W miejscu Peszki zjawia się Stysiał.

Nie do zatrzymania na lewym skrzydle Schmitt (I set, 16:13).

Ponownie Araujo obija blok Asseco Resovii (I set, 15:13).

Bardzo widowiskowym atakiem popisuje się Araujo (I set, 14:12).

Kolejna zepsuta zagrywka po stronie rzeszowian. Tym razem w aut wyrzuca piłkę Perrin (I set, 12:11).

Mocno i skutecznie Gavin Schmitt (I set, 12:10).

Siatki dotykają siatkarze MKSu (I set, 11:9).

Za drugim razem, jednak skutecznie. Ze skrzydła Araujo (I set, 10:8).

Przerwa na życzenie dla Stelio DeRocco.

Kąśliwa zagrywka Lemańskiego daje się we znaki przyjezdnych. Po złym przyjęciu, atakuje w aut Araujo (I set, 10:7).

Nieudane przyjęcie będzinian. Z zagrywki punktuje Lemański (I set, 9:7).

Nieudana akcja rzeszowian. Drzyzga nie zgrał się z Rossardem i wyrzucił piłkę daleko za plecy (I set, 6:6).

Ratajczak na środku przedziera się przez ręce blokujących (I set, 6:4).

Po skosie mijając blok wybrał się Araujo (I set, 5:3).

Kolejny błąd Jakuba Peszki w ataku. Tym razem posyła piłkę w pół siatki (I set, 5:2).

Lewe skrzydło będzinian uruchomione, jednak Peszko wyrzuca daleko w aut (I set, 4:2).

Autowa zagrywka atakującego MKSu (I set, 3:2).

Ponownie znakomity atak posyła Perrin (I set, 2:1).

Perrin bez problemu obija blok będzinian (I set, 1:1).

Gospodarze rozpoczynają od zepsutej zagrywki (I set, 0:1).

Dzisiejsze spotkanie poprowadzą Tomasz Flis oraz Maciej Kolendowski. Rozpoczynamy!

Wyjściowe składy: Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Nowakowski, Perrin, Schmitt, Lemański, Rossard, Wojtaszek (libero); MKS Będzin: Waliński, Ratajczak, Seif, Peszko, Rejno, Araujo, Potera (libero).

Zawodnicy kończą już swoją rozgrzewkę i za moment poznamy wyjściowe składy.

Będzinianie po trzynastu kolejkach zajmują 10. miejsce w tabeli. W poprzedni piątek spotkali się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, której gładko ulegli w trzech setach.

Gospodarze w ostatniej kolejce odnieśli zwycięstwo w starciu z Effectorem Kielce i obecnie plasują się na trzeciej pozycji w tabeli. Do dzisiejszego pojedynku zespół z Rzeszowa podchodzi w nieco osłabionym składzie, bowiem w czternastce brakuje Frederica Wintersa, który doznał kontuzji w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Dukli Liberec.

Witamy serdecznie z hali Podpromie w Rzeszowie, gdzie za niespełna kwadrans rozpocznie się spotkanie pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a MKSem Będzin.