• 23 : 25
  • 25 : 21
  • 25 : 11
  • 25 : 11

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już teraz zapraszamy na mecz Polaków o godzinie 20:30!

Ich rywalem będą Serbowie. Pierwsi z polskiej grupy A.

Choć pierwszy set zapowiadał ciekawą rywalizację, w kolejnych trzech Finowie kompletnie nie istnieli. Bułgaria pewnie zameldowała się w ćwierćfinale i już jutro stoczy bój o finałową czwórkę.

Welizar Czernokożew kończy pierwszą barażową rywalizację w Tauron Arenie Kraków! Bułgaria w ćwierćfinale!

Piłka na udział w ćwierćfinale Bułgarii.

Sokołow uderza po skosie i niby Finowie dobrze bronią, ale nie potrafią wykorzystać piłki w górze.

Nikołow kiwa, a Finowie gubią się w obronie.

Po przerwie Sammelvuo, Krastins dostaje piłkę na poprawkę i wykorzystuje swoją szansę.

Trudno powiedzieć kto dotknął pierwszy piłki. Krastins czy bułgarski blok.

Po drugiej przerwie technicznej kiwnął Bratojew, a Ojansivu tak agresywnie do tej obrony podszedł, że wywalił piłkę w ławkę rezerwowych.

Wcześniej z lewego, a teraz z prawego skrzydła.

Seppanen punktuje z lewego skrzydła.

Sokołow blok i minimalny aut.

Skrimow w aut. Bułgarzy stracili koncentrację?

Krastins po rękach Sokołowa.

Tak jak kibice Finlandii są znani ze swojej ekspresyjności na meczach, tak w dzisiejszym nie da się ich usłyszeć czy zauważyć na hali.

Chyba jednak nie wrócą. Ojansivu powstrzymany blokiem.

Udanie ze środka siatki Sinkkonen. Małymi kroczkami jak na razie Finowie wracają do meczu.

Ojansivu daleko po skosie dotyka Penczewa w obronie.

Pachniało błędem Sinkkonena i przełożonymi rękami. Sędziowie się chyba zlitowali i puścili to Finom.

Nikołow rozkręcił się na dobre w serwisie.

Sammelvuo prosi o czas przy cztereropunktowej stracie jego zespołu. Na przerwie wygląda jakby jemu samemu już słów brakowało na skomentowanie dyspozycji jego podopiecznych.

Finowie nadal chyba nie wrócili z 10-minutowej przerwy. Nadal popełniają szkolne błędy.

Kiwka Sokołowa otwiera czwartą partię.

Dwa udane akcje ze środka kończą wymianę dla Bułgarów. W roli głównej Swietosław Gocew.

Uderza Siltala i wyjątkowo kończy.

Czyżby szczęście sprzyjało lepszym? Wszystko się teraz udaje Bułgarom. Nawet to co nie mieści się w prawach fizyki.

Tak jak wcześniej, zameldował się asem. Piłka szczęśliwie dla niego przetoczyła się na drugą stronę.

Bułgarska ofensywa nie wstrzymuje ręki. Sokołow znów melduje się na linii 9. metra.

Fatalnie wygląda ten set w wykonaniu Finów i wejście Heleniusa raczej tego nie zmieni.

Sokołow i druga techniczna.

Mylą się Bułgarzy w pierwszym uderzeniu.

Druga w tym secie udana akcja Finów. Kończył Sinkkonen.

Zepsuty serwis i as Finowie robią przejście.

I kolejny as.

Nie istnieje fińska defensywa. Potwierdzeniem kolejna punktowa zagrywka Skrimowa.

Wcześniej był Sokołow, a teraz Skrimow w polu zagrywki.

W końcu Kaurto kończy.

Finowie kontynuują fatalną grę, a Sokołow wygląda jakby znudziło mu się już serwowanie.

Sokołow zagrywa i atakuje. Pierwsza techniczna przy dużym prowadzeniu Bułgarów. Finowie jak na razie punkty zdobyli po ich błędach.

Po przerwie Sokołow nie schodzi z linii 9. metra.

Sammelvuo prosi o czas dla swojej ekipy.

Błędy własne Finów. Poniekąd wymuszone mądrymi zbiciami Bułgarów.

Czyżby Finowie stracili wiarę w zwycięstwo? Bardzo niewyraźnie wyglądają po tej przerwie.

Sędzia liniowy zaatakowany! Przez Sokołowa... ale piłka zachacza wcześniej o ręce blokujących i punkt dla Bułgarów.

Pierwszy atak i pierwszy błąd Finów.

Kończy się już powoli 10-minutowa przerwa. Jak dotąd w statystykach przodują Cwetan Sokołow po stronie bułgarskiej (11 punktów), a po stronie fińskiej Ojansivu (7 punktów).

Rozalin Penczew wszedł na chwilę i zakończył seta. W Tauron Arenie jest remis!

Josifow nie marnuje szansy na środku i setowa dla Bułgarów.

Nikołow niczym w meczu ze Słoweńcami - punktuje w końcówce serwisem i odkupia swoje winy.

Ależ fatalne zagranie u Bułgarów... Sokołow niemal wbił piłkę w boisko tyle, że odbiło się od nogi jednego z Finów i przeszło na stronę Bułgarów. Tam Nikołow z przechodzącej atakuje gdy jeszcze piłka była po stronie rywala...

Seppanen kończy wymianę.

Dwie zepsute zagrywki z rzędu Finów.

Już się wydawało, że będzie najładniejsza akcja seta, ale standardowo zakończyła się błędem. Pomyłka po stronie Finów.

Nawet sędziowie się mylą. Dyktują, że Finowie atakowali w aut, a wideoweryfikacja pokazała, że było boisko.

Bułgarzy cudem podbijają blok na Skrimowie, ale z kontry już się nie obronili.

Bułgarzy wcale nie lepsi. Oddają dwa punkty z rzędu rywalowi.

Ojvanivu atakuje po autach i przewaga Bułgarii się utrzymuje.

Sytuacyjne niewykorzystane przez Sokołowa.

Jak mówili Bułgarzy, tak też było. Punkt dla podopiecznych Konstantinowa.

Finowie obijają ręce Bułgarów, jednak Ci twierdzą, że było inaczej. Jest wideoweryfikacja.

Finowie odpowiadają tym samym. Kończył Sinkkonen.

Kolejna kontra u Bułgarów. Cóż za zbicie Nikołowa!

Czas dla Finlandii.

Sokołow mieści się między blok a siatkę i Bułgaria odskakuje od rywali.

Nikołaj Penczew i pierwsza przerwa techniczna.

Tervaportti wyrównuje wynik.

Przy zagrywkach Josifowa Bułgaria robi dwa punkty w serii.

Nie do końca chyba zamierzony atak, ale udany. Penczew po bloku w aut.

Kończy Ojansivu. Co ciekawe znów delikatnie opierając piłkę o ręce blokujących.

Nowy nabytek Asseco Resovii znów pokazuje się z dobrej strony na prawym skrzydle.

Ojansivu kiwa na lewym skrzydle.

Sokołow udanie otwiera drugą parię. Czyżby Bułgarzy chcieli pokazać na co ich stać?

Bułgarzy psują zagrywkę. Pierwszy set dla Finlandii.

Duet Josifow - Bratojew powstrzymuje jeszcze Finów, a dokładniej Seppanena.

Dwie kontry w wykonaniu Tommiego Siirli i setbol dla Finalndii!

Krastins udanie na lewym skrzydle.

Finowie mylą się w ofensywie i z Bułgarią dzieli ich 1 punkt, zamiast 3.

Skrimow znajduje dziurę w potrójnym bloku.

Czas dla Konstantinowa.

Sokołow daleko w aut.

Sinkkonen w kolejnej udanej akcji ze środka.

Kolejna udana akcja zawodników z Finalndii i trzymają dystans 2 oczek od rywala.

Seppanen lekko, lecz udanie wykańcza piłkę.

Festiwal zepsutych zagrywek.

Po przerwie Sokołow potężnie po rękach blokujących.

Konstantinow już trochę poddenerwowany. Prosi o czas.

Kolejny serwis, który ledwo co przeszedł przez siatkę i w efekcie Bułgarzy nie wyprowadzają skutecznej pierwszej akcji.

Sokołow psuje swój serwis, z kolei Elviss Krastins posyła serwis nie do odbioru dla bułgarskiej defensywy.

Sokołow wybił po bloku w aut.

Autowa zagrywka Nikołowa.

Sokołow zaatakował po antence.

Nieudane zagranie Nikołowa.

Bułgarzy zaczynają przyspieszać i prowadzą 8:6 na pierwszej przerwie technicznej w I secie.

I kolejna udana akcja fińskich siatkarzy.

Na razie Finowie dotrzymują kroku wyżej notowanemu rywalowi.

Olli-Pekka Ojansivu skuteczny w ofensywie.

Dobra odpowiedź reprezentacji Finlandii.

Pierwsze szóstki zespołów:

Bułgaria: Bratojew, Sokołow, Josifow, Nikołow, Penczew N., Skrimow, Salparow (libero).

Finlandia: Tervaportti, Pekka-Ojansivu, Seppanen, Krastins, Sinkkonen, Siirila, Kerminen (libero).

Zaczynamy!

Wyjściowe składy:

Finlandia: Tervaportti, Ojansivu, Seppänen, Krastins, Siirilä, Sinnkkonen, Kerminen (libero)

Bułgaria: Bratojew, Skrimow, Josifow, Penczew N., Sokołow, Nikołow, Salparow (libero)

Obie ekipy już po rozgrzewce. Za chwilę poznamy wyjściowe składy.

Faworytem potyczki zdają się być Bułgarzy, którzy do baraży awansowali z 2. miejsca w grupie C. Natomiast Finowie są w Krakowie za sprawą 3. miejsca grupy A.

Która drużyna awansuje do ćwierćfinału ME 2017?