• 16 : 25
  • 25 : 22
  • 20 : 25
  • 22 : 25

Tymczasem zapraszamy na drugi piątkowy mecz PlusLigi, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin (20:30).

Wielkie "uff!" słychać w całym Rzeszowie. Rafał Buszek kończy nerwową końcówkę spotkania i tym samym Resovia wygrywa pierwszy mecz w tym sezonie!

Bez bloku, czyli Asseco Resovia marnuje drugą piłkę setową. Czas dla gości.

Faktycznie, jeszcze gramy. Schulz uderzył w aut po wielu próbach przełamania rywala prze Resovię. Sprawdzamy jego uderzenie.

Dłuższa akcja zakończyła się autowym atakiem serbskiego gracza Trefla. Challenge nie ma wątpliwości.

Jeszcze nie kończymy - zdaje się mówić tym atakiem Nikola Mijailović.

Muzaj w siatkę. Nie zazdrościmy mu tego spotkania, wcale a wcale. Przerwa na żądanie trenera Trefla.

Francja-elegancja, chciałoby się powiedzieć po kolejnym udanym ataku Thibault Rossarda.

Rzeszowskie skrzydła dziś latają wysoko i efektownie. Anastasi ratował sytuację wideoweryfikacją, ale ta niczego nie wykazała.

Sytuacje zbicie Francuzja wchodzi w boisko gdańskich siatkarzy niczym nóż w masło. Trudno się dziwić irytacji Anastasiego.

Resovia nie zamierza podawać dłoni w takim momencie. Blok Rossarda na Muzaju.

Znów dobrze spisuje się Nowakowski, punktujący tuż po Damianie Schulzu.

Trener Cretu musiał przerwać grę, Trefl nabrał wiatru w żagle po asie Mijailovicia i świetnej próbie Muzaja. Losy seta wciąz się ważą.

Rossard jednak otarł piłkę o palce Schotta, w co sam przez chwilę nie wierzył. Resovia gra prosto, ale jak widać, skutecznie.

Gdańszczanie przeczytali zagranie do Schulza i nie dali mu nawet centymetra pola do popisu.

Ale przed chwilą asa zaserwował Rossard. Zwracamy honor.

Schulz dał Resovii punkt, potem oddał go rywalom zagrywką w siatkę. Brakuje stabilności.

Błędy zagrywki Muzaja i Rossarda, ale potem Mijailović wyłania się z chaosu i świetnie bije z drugiej linii.

Błąd rozegrania Rafaela Redwitza, a potem Schulz nie trafił w boisko. mijając blok gospodarzy.

12 akcji, a jeszcze ani jednego własnego punktu Trefla. Serię przerywa Maciej Muzaj udanym atakiem.

Świetny wyblok Smitha na Grzybie, a chwilę potem dobra kontra Amerykanina.

Trefl nie zdobył jeszcze ani jednego punktu w tym secie po własnej akcji. Wszystko po błędach rywala.

Jeszcze raz Możdżonek w akcji, tym razem ze środka siatki.

Trzecia partia zaczyna się od bloku Marcina Możdżonka.

Rossard bohaterem ostatnich akcji seta. Dzięki reprezentanowi Francji rzeszowski zespół na pewno wywiezie z Gdańska punkt.

Minięcie się z piłką Wojciecha Grzyba podsumowuje ostatni okres gry gospodarzy.

Francuski skrzydłowy Resovii znów okazuje się zbyt mocny dla bloku Trefla.

Zryw gdańszczan, Muzaj spisał się w polu zagrywki.

Thibault Rossard okazał się cierpliwy, podobnie jak cały zespół Resovii. Wytrzymał okres chaotycznych obron rywala i uderzył po bloku nie do obrony.

Damia Schulz bawi się z byłym klubem! Trzeci udany atak z rzędu, na razie jest nie do zastopowania.

Ruben Schott mądrze wybił piłkę o blok.

Gdańskie Lwy wracają do grania. Mocna zagrywka zmusiła Redwitza da ratunkowego zagrania do Buszka, a ten został zatrzymany.

Podczas drugiego czasu na żądanie trener Anastasi nie odzywał się do zawodników, oddalił się od nich i dał im porozmawiać we własnym gronie. Może to pomoże.

Schulz trafia w samą linię boczną parkietu. W tej sytuacji Anastasi chyba zwyczajnie zmarnował challenge.

Powrótka z rozrywki: zerwany atak Muzaja, dogranie do Buszka, punkt. Anastasi musi reagować na czasie i słychać, że reaguje głośno.

Świetnie wyprowadzenie piłki do kontry, dynamiczny Buszek po bloku i mamy remis!

Autowy atak Nowakowskiego, rzeszowianie znów doganiają rywali znad morza.

Challenge uratował Muzaja. Atakujący Trefla zepsuł atak, ale kamery pokazały, ze Redwitz dotknął siatki.

Resovii brakuje teraz mocnej i celnej zagrywki. Schulz nie poszedł za ciosem po bloku Możdżonka.

Autowa zagrywka Davida Smitha. Wcześniej Schulz otarł piłkę o palce Grzyba, co wychwyciły kamery wideoweryfikacji.

Po punkcie Rossarda zrobiło się nerwowo, ale sytuację Trefla poprawił Grzyb.

Schulz ładnie zablokował Rubena Schotta. Tylko lub aż trzy punkty przewagi.

Tak nalezy wracać do gry!

Zatrzymany Buszek. Sytuacja Resovii robi się trudna.

Nowakowski nie odnalazł dobrego rytmu ataku, co dało Resovii okazję do kontry. Wykorzystaną, Buszek szczęśliwie popchnął piłkę w blok rywali.

Schulz odgryza się przeważającym rywalom.

Nie pomogła zmiana Buszka za Mikę, Michał Kozłowski popisał się dwoma asami serwisowymi. Czas dla gości.

Mika zatrzymany przez potrójny blok. Trefl zdecydowanie lepiej wchodzi w seta.

Piotr Nowakowski pewnie ominał blok rywali.

Schott nie powtórzył asa serwisowego.

Seta zaczynamy od pewnego uderzenia Mijailovicia po prostej.

Maciej Muzaj nie zawodzi, wybija piłkę na blok-aut i doprowada do remisu.

Sędzia przerywa akcję, Wojciech Grzyb dopuścił się podwójnego odbicia. Gramy dalej, ale wcześniej Anastasi skorzysta z przerwy.

Blok Muzaja, rychło w czas!

Trefl bliżej wyrównania. David Smith źle uderzył w piłkę i trener Cretu musi ratować się przerwą.

Czwarty z rzedu udany atak Schulza, grającego bardzo regularnie.

Rossard psuje zagrywkę po udanym ataku. Resovia wciąż nie może przełamać niekorzystnego wyniku.

Schulz psuje zagrywkę, zadaniowo wprowadzony Lemański szybko zszedł z parkietu.

Młody skrzydłowy Trefla pięknie zaatakował już w pierwszej akcji po pojawieniu się na boisku.

Na boisku pojawia się podwójna zmiana Janusz-Jakubiszak.

Resovia co chwila dopada rywala dzięki pewnej ręce Damiana Schulza.

Muzaj nie zablokował się, spokojnie punktuje na starcie drugiej połowy seta.

Rafael Redwitz wyraźnie się pogubił we własnych zamiarach, co nieco rozbawiło nawet sędziego.

Wet za wet, Możdżonek dobrze odpowiedział na wcześniejszą bombę Muzaja.

Dobry kontratak Resovii wykończony przez Rossarda i robi się naprawdę ciekawie.

Wojciech Grzyb sprawił świetnym uderzeniem na wysokim zasięgu, że przewaga Trefla nieco wzrosła.

Schulz w ostatniej chwili zwolnił rękę i sprawił, że potrójny blok gdańszczan pogubił się w próbie asekuracji ataku.

Kłopoty przyjęcia Resovii, przed chwilą Schott zmusił je do kapitulacji.

Dwukrotnie sprawdzano zagrywki Redwitza i Muzaja, obie wylądowały na aucie.

Blok Grzyba na Davidzie Smithie, który zmusza Gheorghe Cretu do działania i wzięcia czasu.

Teraz to gracze Trefla budują przewagę. Dobra passa Muzaja i Schotta.

To mógł być punkt dla rzeszowian, ale kamery udowodniły, że Mika przy obrocie blisko siatki dotknął jej.

Redwitz dogrywał, jak umiał, ale bez powodzenia. Rossard uderzył z drugiej linii mocno poza boisko.

Sędziowie trochę zbyt późno, ale wychwycili przekroczenie linii trzeciego metra przez Schulza.

Przypomniał o sobie Maciej Muzaj ze swoja kitką na głowie. Pewne uderzenie po prostej.

Możdżonek pewnie uderza ze środka, nie kombinował jak chwilę wcześniej Schulz.

Gdańszczanie wrócili do wyjścowiej szóstki, ale póki co bez rezultatów. Błąd Schotta.

Zagrywka Damiana Schulza kończy tę partię. Resovia ruszyła do ataku w drugiej części seta i z przyjemnością skorzystała z rosnącej zapaści formy Trefla.

Rozegranie Kozłowskiego i atak Nowakowskiego - oba były równie przeciętne i nie mogły dać punktu.

Znów poszalał Rossard. Jakubiszak zmienił Rubena Schotta.

Efektowny blok-aut Miki. Treflowi nie pomaga wejście Kewina Sasaka.

Blok Trefl nie skorzystał z czytelnego dogrania do Rossarda, Francuz wykonał swoją pracę.

Michał Kozłowski przytomnie zachował się przy siatce i przerwał serię gości.

Ależ seria błędów miejscowych, teraz punkt oddał Nikola Mijailović.

Thibault Rossard swoim blokiem sprawił, że Muzaj musiał obejść się smakiem.

Muzaj nie trafił czysto w piłkę i rośnie prowadzenie Resovii. Znów czas dla Anastasiego.

Rossard może być z siebie dumny, w końcu oszukał blok Trefla.

Challenge potwierdził, atak Grzyba trafił idealnie w linię.

Nie wyszło szybkie zagranie z głębi pola do Smitha, ale dogranie na skrzydło do Mijailovicia już tak.

Rossard zakończył ciekawą wymianę ognia prostym uderzeniem piłki w siatkę. Francuz chyba mógł wybrać lepszy wariant.

Czas bierze Andrea Anastasi, który był wyraźnie niezadowolony z pracy obrony, gdy piłkę uderzał Mateusz Mika.

Muzaj chciał iść za ciosem, ale posłał zagrywkę w siatkę.

Gospodarze wybronili uderzenie Redwitza, ale poprawki Rossarda już nie.

Damian Schulz nie ma większych kłopotów z zaskoczeniem obrony swojego niedawnego klubu.

Dłuższa wymiana pełna obron Masłowskiego i Olenderka. Będziemy sprawdzać, czy Rossard, przepychając piłkę, nie dopuścił się błędu. Okazało się, że błędy dopuścił się Muzaj, który dotknął siatki.

Redwitz odrzucił gdańszczan od siatki, ale Mijailović nie miał problemu z zapunktowaniem.

Schott nie zdołał obronić skutecznego uderzenia Mateusza Miki.

Damian Schulz przebił się przez blok.

Muzaj z Kozłowski dobrze rewanżują się za wcześniejszy atak Redwitza z drugiej piłki.

Nowakowski dobrze ominął blok Marcina Możdżonka.

Rossard nie przebił się przez podwójny blok gospodarzy.

Trefl: Nowakowski, Muzaj, Schott, Kozłowski, Mijailović, Grzyb, Olenderek (libero)

Resovia: Redwitz, Schulz, Rossard, Mika, Możdżonek, Smith, Masłowski (libero)

Ergo Arena dziś mieni się na biało i czerwono dzięki kibicom trzymającym kartki w tych kolorach i obu drużynom w specjalnych koszulkach przygotowanych na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.