Paryż 2024. Australijczyk obronił mistrzostwo olimpijskie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/MOHAMMED BADRA / W jeździe na deskorolce rozdano komplet medali

W rywalizacji mężczyzn na deskorolkach do końca ważyły się losy medali. Ostatecznie złoto igrzysk olimpijskich wywalczył Keegan Palmer. Australijczyk obronił mistrzostwo olimpijskie.

[color=#050505]Ogromne emocje towarzyszyły finałowym jazdom zawodników w rywalizacja skateboardzistów. Jazda na deskorolce to sport efektowny, ale także bardzo urazowy.

[/color]W decydujących przejazdach zawodnicy nie wytrzymywali presji i podczas swoich prób zaliczali upadki. Złoty medal zdobył Australijczyk Keegan Palmer, który na najwyższym stopniu podium stawał już przed trzema laty w Tokio.

Srebro ostatecznie trafiło do Amerykanina Toma Schaara, a brąz Brazylijczyka Augusto Akio. Dopiero na 7. pozycji rywalizację ukończył Włoch Luigi Cini.

Skateboarding mężczyzn: 1. Keegan Palmer (Australia) 93.11 2. Tom Schaar (USA) 92.23 3. Augusto Akio (Brazylia) 91.85 4. Pedro Barros (Brazylia) 91.65 5. Tate Carew (USA) 91.17 6. Alex Sorgente (Włochy) 84.26 7. Luigi Cini (Brazylia) 76.89 8. Keefer Wilson (Australia) 58.36.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty