Piotr Lisek zakończył sezon na podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Jorge Luis Alvarez Pupo / Na zdjęciu: Piotr Lisek
Getty Images / Jorge Luis Alvarez Pupo / Na zdjęciu: Piotr Lisek
zdjęcie autora artykułu

Piotr Lisek jako jeden z ostatnich polskich lekkoatletów zakończył sezon 2021. W ostatnim starcie, w Akwizgran, zajął miejsce na podium.

W tym artykule dowiesz się o:

W środę Piotr Lisek zakończył sezon 2021. W konkursie skoku o tyczce w Akwizgran zajął trzecie miejsce, zaliczając 5,61 m. Triumfował Amerykanin, Matt Ludwig, z wynikiem o 10 centymetrów lepszym od Liska - 5,71 m.

W Akwizgranie startował także Paweł Wojciechowski i zajął siódmą lokatę (5,51 m).

Lisek po zakończeniu sezonu zabrał głos w mediach społecznościowych. Choć był to dla niego przeciętny rok - głównie za sprawą niedosytu po igrzyskach olimpijskich - lekkoatleta dostrzega pozytywy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: sędzia znokautowany. Polała się krew!

"Sezon bardzo męczący, długi ale z wieloma wartościowymi doświadczeniami" - napisał na Instagramie.

"Były skoki na miarę mistrza Polski i finał Igrzysk Olimpijskich. Byliście niesamowici przy wygranych i wyrozumiali przy niepowodzeniach. W tym sezonie dobrze się bawiliśmy na skoczni. To są ważne chwile, dla mnie, bo czuję że się spełniam, a dla Was bo możecie odpocząć od problemów życia codziennego, otrzymać dodatkową dawkę energii którą niesie sport!" - dodał.

Czytaj także: - Dożynki Dobka. Tak zmieniło się życie po medalu"Dziękuje za uratowanie barku". Medalistka olimpijska przeszła operację

Źródło artykułu: