Lekkoatletyka. Dobry początek Sylwestra Bednarka, problemy Kamili Lićwinko

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Sylwester Bednarek
Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Sylwester Bednarek
zdjęcie autora artykułu

Sylwester Bednarek zajął drugie miejsce w zawodach skoku wzwyż podczas lekkoatletycznego mityngu w Trzyńcu. Z powodu kontuzji udział w rywalizacji odpuściła Kamila Lićwinko.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=9670]

Sylwester Bednarek[/tag] na mityngu lekkoatletycznym w Trzyńcu rozpoczął sezon halowy 2020. Reprezentant Polski pewnie pokonywał kolejne wysokości - w pierwszych próbach przeskoczył 2,10, 2,15, 2,20 oraz 2,24 metra. Trzy zrzutki zanotował dopiero na wysokości 2,27 m.

Dzięki temu Bednarek zakończył rywalizację na drugim miejscu (ex aequo z Jamalem Wilsonem z Bahamów). Triumfatorem zmagań został Tom Gale, który w swojej najlepszej próbie pokonał poprzeczkę na wysokości 2,30 m.

Z powodu urazu łydki z konkursu wzwyż kobiet wycofała się Kamila Lićwinko. Według doniesień Polka nabawiła się niegroźnej kontuzji podczas rozgrzewki przed zawodami. Polak już zainaugurowała sezon olimpijski. 29 stycznia, w Cottbus, pokonała poprzeczkę zawieszoną na 194 cm. W Trzyńcu natomiast najlepiej spisały się Ukrainki - Iryna Geraszczenko i Julia Czumaczenko, które zaliczyły 1,92 m.

Czytaj także: Lekkoatletyka. Prywatny sponsor chce opłacić Tomasza Lewandowskiego

Czytaj także: Lekkoatletyka. Paweł Wojciechowski drugi na mityngu w Bochum

ZOBACZ WIDEO Paweł Fajdek: Warto doceniać inne dyscypliny

Źródło artykułu: