Skok wzwyż. Spokojny powrót Sylwestra Bednarka. Znakomity występ Jarosławy Mahuczich

Sylwester Bednarek wrócił do rywalizacji po operacji, jaką przeszedł w sierpniu 2020 roku i wziął udział w konkursie skoku wzwyż w Bańskiej Bystrzycy. Z imponującej strony wśród kobiet zaprezentowała się Jarosława Mahuczich.

PS
Sylwester Bednarek Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Sylwester Bednarek
Sylwester Bednarek w sierpniu 2020 roku przeszedł operację przepukliny i miał dłuższą przerwę od treningów na pełnych obrotach. We wtorek, w Bańskiej Bystrzycy, zaliczył swój pierwszy występ od kilku miesięcy. Poprzeczkę zawieszoną na 2,05 m, 2,10 m i 2,15 m pokonał za pierwszym razem. Więcej problemów sprawiła mu wysokość 2,20 m, z którą ostatecznie sobie nie poradził i został sklasyfikowany na 11. miejscu.

Bednarek w najbliższych tygodniach walczył będzie o wypełnienie minimum na halowe mistrzostwa Europy w Toruniu, które wynosi 2,28 m.

Wśród mężczyzn triumfował mistrz Europy z 2016 roku - Gianmarco Tamberi - 2,31 m. Tę samą wysokość zaliczył Luis Zayas, ale zaliczył więcej zrzutek w konkursie i został sklasyfikowany na drugim miejscu. Podium uzupełnił Andrij Procenko z Ukrainy - 2,28 m.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarz z Serie A uczcił pamięć Bryanta. Niezwykły popis!

Znakomicie w rywalizacji kobiet zaprezentowała się 19-letnia Jarosława Mahuczich. Reprezentantka Ukrainy w swojej najlepszej próbie pokonała 2,06 m. To najlepszy wynik w kobiecym skoku wzwyż, w hali, od dziewięciu lat. Została także najmłodszą zawodniczką w historii, która pokonała tę wysokość.

Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z kadry, Julia Lewczenko (1,96 m), a trzecia była Karyna Demidik z Białorusi (1,93 m).

Czytaj także:
Pierwszy taki skok Francuza od blisko pięciu lat. Lepszy od Duplantisa
- Przełomowe słowa z Tokio ws. igrzysk olimpijskich. To koniec spekulacji

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×