"Nogi tak bolą, że ciężko się stoi". Dawid Kubacki zaskoczył po triumfie

Dawid Kubacki został letnim mistrzem Polski w skokach narciarskich i uczynił to w doskonałym stylu. Po zakończeniu zawodów stanął przed kamerą TVP Sport.

PS
Dawid Kubacki PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Dawid Kubacki się nie zatrzymuje. Na początku października przypieczętował triumf w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. A we wtorek znów nie miał sobie równych - tym razem na krajowym podwórku.

Podczas letnich mistrzostw Polski na Średniej Krokwi w Zakopanem Kubacki prowadził już po pierwszej serii - po skoku na 105,5 metra. Ale to, co zrobił w drugiej rundzie, przeszło najśmielsze oczekiwania kibiców. Skokiem na 108,5 metra ustanowił nowy rekord Średniej Krokwi. Drugiego Piotra Żyłę pokonał o 14,1 punktu.

- Ten drugi skok był lepszy od pierwszego. Fajnie trafiłem z progu i lepiej ta energia oddała. Jeżeli chodzi o doszukiwanie się błędów, mógłbym je znaleźć w lądowaniu - przyznał mistrz Polski przed kamerą TVP Sport.

Nie krył jednocześnie, że ostatni etap przygotowań do Pucharu Świata jest niezwykle wymagający. - Nogi tak bolą, że ciężko się stoi - skwitował.

Kubacki przed rozpoczęciem Pucharu Świata 2022/23 ustawił się w roli lidera reprezentacji Polski. W karierze jeszcze nigdy nie zakończył tego cyklu na podium, ale to może być jego czas.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)