LMP. Padł nowy rekord skoczni! TS Wisła Zakopane wygrywa konkurs drużynowy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
zdjęcie autora artykułu

Zespół TS Wisła Zakopane I triumfował w środowym konkursie drużynowym w ramach letnich mistrzostw Polski na Średniej Krokwi w Zakopanem. Podczas zawodów padł nowy rekord obiektu.

W porównaniu do wtorkowego konkursu indywidualnego letnich mistrzostw Polski, środowa drużynówka nie była zbyt przyjemna dla zawodników. Porywisty, zmienny wiatr dawał się we znaki i miał spory wpływ na przebieg rywalizacji.

W zmiennych warunkach najlepiej poradzili sobie zawodnicy TS Wisła Zakopane I, którzy sięgnęli po złoto. Zespół do triumfu poprowadzili Dawid Kubacki (99 i 101,5 m) oraz Klemens Murańka (105 i 103,5 m). W drużynie zwycięzców byli też Adam Niżnik (96 i 97 m) i Łukasz Łukaszczyk (93,5 i 95,5 m).

Najwyższą notę indywidualnie miał Aleksander Zniszczoł, który w drugiej serii ustanowił nowy rekord skoczni, frunąc aż 109 metrów. Pomogła mu w tym wysoka belka i mocny wiatr pod narty. Jego Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe I sięgnęło po srebro (w składzie Zniszczoł, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek i Piotr Żyła).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: hit sieci z udziałem Sereny Williams. Zobacz, co robi na emeryturze

Na najniższym stopniu podium sklasyfikowana została ekipa AZS Zakopane I (Tymoteusz Amilkiewicz, Andrzej Stękała, Marcin Wróbel i Maciej Kot).

Warto dodać, że w zawodach udział wzięło aż 17 drużyn. Frekwencja na mistrzowskiej imprezie z pewnością może cieszyć organizatorów i kibiców skoków narciarskich w Polsce.

Wyniki konkursu drużynowego letnich mistrzostw Polski:

MiejsceDrużynaNota
1.TS Wisła Zakopane947,1
2.Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe I924,9
3.AZS Zakopane I900,7
4.LKS Klimczok Bystra882,9
5.KS Eve-nement Zakopane850,0
6.AZS Zakopane II558,1
7.SS-R LZS Sokół Szczyrk I584,5
8.LKS Poroniec Poronin555,4

Czytaj także: - Kamil Stoch zdradził, kiedy dla niego sezon zacznie się na dobrePrezesów dwóch. Pokazał zdjęcie z Małyszem

Źródło artykułu: