Prezesów dwóch. Pokazał zdjęcie z Małyszem

Przed laty obaj - choć z różnym skutkiem - reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej. Dziś Łukasz Rutkowski i Adam Małysz spełniają się w innej roli. Wspólny mianownik to stanowisko.

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Adam Małysz WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Adam Małysz
Adam Małysz to legenda skoków narciarskich - czterokrotny mistrz świata, czterokrotny medalista olimpijski i czterokrotny zdobywca Pucharu Świata. W marcu 2011 r. zakończył karierę.

Łukasz Rutkowski tak wielkich sukcesów nie odnosił, ale również reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. Może się pochwalić brązowym medalem MŚ juniorów 2008 (w konkursie drużynowym). Dwa lata później startował w igrzyskach olimpijskich w Vancouver.

Byli reprezentanci Polski spotkali się we wtorek Zakopanem, gdzie odbywają się letnie mistrzostwa Polski na Średniej Krokwi (wtorkowy konkurs indywidualny wygrał Dawid Kubacki - relacja TUTAJ>>).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: plaża na Florydzie, a tam Polka. Zachwytom nie ma końca

"Koledzy z kadry a dzisiaj obaj Prezesi" - tak zdjęcie (zobaczysz je poniżej) z Małyszem podpisał Rutkowski.

Małysz został wybrany - 25 czerwca br. - prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Z kolei Rutkowski założył w 2017 r. Klub Sportowy Rutkow-Ski, w którym jest prezesem i trenerem.

Jak już informowaliśmy, Łukasz Rutkowski podjął sensacyjną decyzję i w środę - po ośmiu latach przerwy - wystąpił w konkursie drużynowym letnich MP w Zakopanem (więcej TUTAJ>>). Klub Rutkow-Ski reprezentowali także: Mateusz Maciusiak (syn trenera Macieja Maciusiaka), Dawid Dzioboń i Stanisław Majerczyk.

Czytaj także: "Kubacki robi 'kobajasziego'". Eksperci w euforii po skokach Polaka

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×