Kubacki po raz pierwszy w historii liderem Pucharu Świata!

Piękne otwarcie sezonu w wykonaniu Polaków! Dawid Kubacki po zwycięstwie w Wiśle został pierwszym liderem Pucharu Świata. Łącznie mamy trzech Biało-Czerwonych w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

Dawid Franek
Dawid Kubacki PAP / Tomasz Wiktor / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Pierwszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich obfitował w wielkie emocje szczególnie w samej końcówce. Po dalekich skokach Stefana Krafta i Halvora Egnera Graneruda prowadzący po pierwszej serii Dawid Kubacki miał trudne zadanie. Polak jednak spisał się kapitalnie. Potwierdził, że znajduje się w fenomenalnej dyspozycji i poleciał na odległość 132,5 metra, zapewniając sobie triumf.

Kubacki oczywiście otrzymuje 100 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i w niedzielę pierwszy raz w karierze założy żółty plastron lidera. 80 punktów wędruje do Halvora Egnera Graneruda, a 60 punktów do Stefana Krafta, który stanął w sobotę na najniższym stopniu podium.

Łącznie w pierwszym konkursie sezonu 2022/23 punktowało aż sześciu Polaków. Poza Kubackim w czołowej dziesiątce znaleźli się Piotr Żyła (5. miejsce) oraz Kamil Stoch (10. pozycja). Najlepszy rezultat w swojej karierze w zawodach Pucharu Świata zanotował Tomasz Pilch, zajmując 23. lokatę. Cztery miejsca niżej uplasował się Stefan Hula. Z kolei na 15. pozycji zawody ukończył Paweł Wąsek.