Kubacki prowadzi, ale tylko o włos. Zobacz klasyfikację generalną Pucharu Świata
Dawid Kubacki zajął 6. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Ruce. Polak utrzymał prowadzenie w klasyfikacji przejściowej cyklu, ale z bardzo małą przewagą nad Stefanem Kraftem. Wciąż wysoką pozycję zajmuje Piotr Żyła.
Kraft dzięki temu traci już tylko pięć punktów do Kubackiego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Austriak jest niezwykle regularny i wyjeżdża z Finlandii z dwoma miejscami na podium. Granerud z kolei wyprzedził w "generalce" Piotra Żyłę i zajmuje teraz 4. miejsce. Pięć punktów przewagi nad norweskim skoczkiem ma Anze Lanisek, który w niedzielnym konkursie zajął 4. lokatę.
Kubacki i Żyła zatem cały czas utrzymują się w ścisłej czołówce. Pozostali Polacy są sklasyfikowani na dalszych pozycjach. Kamil Stoch zgromadził 58 punktów i zajmuje 19. miejsce. Paweł Wąsek jest 25., Tomasz Pilch 37., a Stefan Hula 42.
Co ciekawe, do czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej wskoczył Japończyk Naoki Nakamura. Obecnie zajmuje 10. miejsce z dorobkiem 85 punktów.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesięwsporcie: nagranie wyświetlono ponad 2 mln razy. Co za gest! Zobacz klasyfikację generalną Pucharu Świata:
Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2022/23
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Punkty |
---|---|---|---|
1. | Halvor Egner Granerud | Norwegia | 1516 |
2. | Dawid Kubacki | Polska | 1278 |
3. | Anze Lanisek | Słowenia | 1083 |
4. | Stefan Kraft | Austria | 1003 |
5. | Piotr Żyła | Polska | 804 |
6. | Manuel Fettner | Austria | 584 |
7. | Ryoyu Kobayashi | Japonia | 579 |
8. | Andreas Wellinger | Niemcy | 463 |
9. | Jan Hoerl | Austria | 445 |
10. | Timi Zajc | Słowenia | 442 |
11. | Kamil Stoch | Polska | 423 |
29. | Paweł Wąsek | Polska | 131 |
35. | Aleksander Zniszczoł | Polska | 59 |
50. | Jan Habdas | Polska | 10 |
53. | Tomasz Pilch | Polska | 8 |
58. | Stefan Hula | Polska | 4 |
Czytaj także:
Klęska niemieckiego skoczka! I to po raz kolejny
Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
-
keri103 Zgłoś komentarz
tego Kubackiemu zabraklo.