Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Kłopoty dla skoczków? Rusza długi weekend w Titisee-Neustadt

Po dwóch tygodniach powraca Puchar Świata w skokach narciarskich. Przed zawodnikami wymagający weekend w Titisee-Neustadt. I znów z nową nawierzchnią.

PS
Piotr Żyła PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Dwa tygodnie przerwy od czasu zawodów w Ruce mieli najlepsi skoczkowie na świecie. Karuzela Pucharu Świata przenosi się do Titisee-Neustadt. To będzie trzeci weekend w całym cyklu i trzeci z nową nawierzchnią.

Przypomnijmy, że PŚ zainaugurowany został w Wiśle - na igielicie. Trzy tygodnie temu, w Ruce, zawodnicy skakali już na naturalnym śniegu. A teraz przyjdzie im rywalizować na sztucznym. Ten rodzaj nawierzchni uratował zresztą zmagania w Niemczech - bez sztucznego śniegu, zmagazynowanego jeszcze przed rokiem, konkursy musiałyby zostać odwołane lub przeniesione w inne miejsce.

Sztuczny śnieg - o czym skoczkowie przekonali się w przeszłości w Wiśle - czasem sprawia, że zeskok jest miękki, a to przekłada się później na problemy z lądowaniem. Szczególnie gdy zawodnikom zależy na stylu i pięknym telemarku. Oby nikt nie musiał zbyt blisko zapoznawać się z zeskokiem Hochfirstschanze.

ZOBACZ WIDEO: "Za wyjście z grupy i jedno zwycięstwo mamy dawać takie pieniądze?". Gorąca dyskusja o premii dla piłkarzy
Biało-Czerwoni aż 14 razy stawali na podium zawodów rozgrywanych w Titisee-Neustadt. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby poprawili ten dorobek. Tu trzeba spoglądać szczególnie w stronę Dawida Kubackiego (lider PŚ) i Piotra Żyły, który bardzo dobrze radził sobie w Ruce.

Poza nimi zobaczymy jeszcze Kamila Stocha, Pawła Wąska, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła i Tomasza Pilcha. Taki skład pojedzie też zresztą na kolejny weekend PŚ - do Engelbergu. A to jest pewnego rodzaju zaskoczenie, biorąc pod uwagę słabą dyspozycję w Ruce trójki Wolny, Zniszczoł, Pilch.

W Titisee-Neustadt będziemy świadkami pierwszego w tym sezonie konkursu drużyn mieszanych. Już wiemy, że wystąpi w nim reprezentacja Polski (WIĘCEJ). Warto odnotować także, że w Niemczech dojdzie do wielkiego powrotu w Pucharze Świata. Mowa tu o reprezentancie Szwajcarii - Killianie Peierze (WIĘCEJ).

Zawodnicy skoki w Titisee rozpoczną już w czwartek - na treningach. W piątek (o godz. 11:45) odbędzie się pierwszy konkurs indywidualny, w sobotę zawody mikstów (również 11:45), a w niedzielę kolejne zmagania indywidualne (tym razem o 15:45).

Program PŚ w Titisee-Neustadt:

Czwartek, 08.12.2022
14:00 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening

Piątek, 09.12.2022
10:00 - Kwalifikacje
11:45 - Konkurs indywidualny

Sobota, 10.12.2022
10:30 - Seria próbna
11:45 - Konkurs drużyn mieszanych

Niedziela, 11.12.2022
14:30 - Kwalifikacje
15:45 - Konkurs indywidualny

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Czy któryś z Polaków stanie na podium zawodów w Titisee-Neustadt?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×