Świetny Kubacki, lecz reszta Polaków bez szału

Znakomity Dawid Kubacki, a reszta Polaków co najwyżej przeciętnie. Biało-Czerwoni awansowali do drugiej serii konkursu drużyn mieszanych w Titisee-Neustadt.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Dawid Kubacki WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
W sobotę w Titisee-Neustadt odbywał się konkurs drużyn mieszanych. Na starcie nie mogło zabraknąć reprezentacji Polski, która wystąpiła w składzie: Kinga Rajda, Piotr Żyła, Nicole Konderla oraz Dawid Kubacki. W serii próbnej świetnie spisał się Kubacki, który uzyskał 136,5 metra. Cała drużyna zajęła w niej 7. miejsce.

Zawodom towarzyszył padający śnieg, ale warunki wietrzne były początkowo stosunkowo stabilne. Panie rozpoczęły z 22. belki startowej. Bardzo słaby skok oddała Kinga Rajda. Uzyskała ledwie 94,5 metra. Był to dziewiąty, przedostatni wynik w grupie. Za Biało-Czerwonymi po pierwszej grupie plasowała się tylko Rumunia. Prowadziła Austria po skoku Marity Kramer na 127 metrów.

Niestety również Piotr Żyła nie zachwycił. Wiatr zaczynał kręcić i nasz reprezentant wyciągnął zły los na loterii. Uzyskał jedynie 118 metrów. Mimo że był to szósty rezultat w grupie, to po dwóch skokach Polska dalej pozostawała na 9. dziewiątej lokacie. Prowadzenie utrzymała Austria dzięki świetnej próbie Michaela Hayboecka na 129,5 metra utrzymała prowadzenie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: rzucał przez całe boisko. Pięć razy. Coś niesamowitego!

Nicole Konderla miała dobre warunki i świetnie je wykorzystała. Uzyskała 115 metrów, dzięki czemu nasza ekipa wyprzedziła Amerykanów i awansowała na ósme miejsce. Sam rezultat Polki był siódmy w tej grupie. Austria utrzymała prowadzenie po średnim skoku Evy Pinkelnig, lecz ich przewaga się zmniejszyła. Dużą w tym zasługę miał świetny skok Kathariny Althaus na 131 metrów.

Dawid Kubacki znów udowodnił, że jest w wysokiej formie. Polak uzyskał 130 metrów przy stosunkowo sporym wietrze w plecy. Był to trzeci rezultat w grupie, a po pierwszej serii Polska zajmowała ósme miejsce. Z minimalną przewagą prowadzi Austria przed Norwegią oraz Niemcami.

Miejsce Kraj Wynik punktowy
1. Austria 475,6
2. Norwegia 474
3. Niemcy 466,3
4. Słowenia 458,3
5. Włochy 414,3
6. Finlandia 399,6
7. Japonia 397,1
8. Polska 376,2
9. USA 345,9
10. Rumunia 195,8

Czytaj więcej:
Ależ pech Gąsienicy-Daniel. Szło jej znakomicie

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×