Jest decyzja w sprawie Eisenbichlera

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Christian Bruna / Na zdjęciu: Markus Eisenbichler
PAP/EPA / Christian Bruna / Na zdjęciu: Markus Eisenbichler
zdjęcie autora artykułu

Markus Eisenbichler zastanawiał się nad wycofaniem z 71. Turnieju Czterech Skoczni po niepowodzeniu w Oberstdorfie. Wiemy, co dalej z reprezentantem Niemiec.

[tag=41153]

Markus Eisenbichler[/tag] sprawił największą negatywną niespodziankę podczas czwartkowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. W pierwszej serii, rozgrywanej w systemie KO, Niemiec nieoczekiwanie przegrał rywalizację z Fatihem Ardą Ipcioglu i nie awansował do drugiej serii.

Po wielkim rozczarowaniu zaczął zastanawiać się nad wycofaniem z Turnieju Czterech Skoczni. Stefan Horngacher zapowiadał, że będzie chciał przekonać go do startu w Garmisch-Partenkirchen. I tak też się stanie.

W sobotnich treningach w Ga-Pa zaprezentuje się w sumie 13 reprezentantów Niemiec, bo wykorzystają oni także grupę krajową. Na liście jest więc ta sama siódemka, która rywalizowała w Oberstdorfie (Philipp Raimund, Stephan Leyhe, Constantin Schmid, Markus Eisenbichler, Pius Paschke, Andreas Wellinger i Karl Geiger), a także szóstka z grupy krajowej: (Martin Hamann, Finn Braun, Felix Hoffmann, Simon Spiewok, Luca Roth i David Siegel).

W sobotę odbędą się dwa treningi (od godziny 11:30), a także kwalifikacje do zawodów noworocznych (14:00).

GARMISCH-PARTENKIRCHEN

Sobota, 31.12.2022 11:30 - Oficjalny trening 14:00 - Kwalifikacje

Niedziela, 01.01.2023 12:30 - Seria próbna 14:00 - Pierwsza seria konkursowa (KO)

Czytaj także: - Dwa razy więcej niż Kubacki. Granerud rozbił bankŻyła był w euforii i podszedł Horngacher. Sprawdź, co stało się potem

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)