Błysk polskiego talentu. Niesamowity skok mistrza olimpijskiego

W drugiej serii treningowej w Rasnovie Polacy nie skakali już tak dobrze jak w pierwszej. Tym razem najlepszy był 21-letni Kacper Juroszek, który zajął miejsce w drugiej dziesiątce. Rywalom nie dali szans Markus Eisenbichler i Andreas Wellinger.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Kacper Juroszek Getty Images / Na zdjęciu: Kacper Juroszek
Wyniki pierwszego treningu mogły pozytywnie zaskoczyć polskich kibiców. W najlepszej dziesiątce znalazł się Tomasz Pilch, a tuż za nim sklasyfikowany został Maciej Kot. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Kilkadziesiąt minut później Biało-Czerwoni nie skakali już tak spektakularnie. Tym razem najlepszym z naszych reprezentantów był Kacper Juroszek, który biorąc pod uwagę obie serie treningowe, skakał najrówniej. W pierwszej uzyskał 87,5 metra i był 16. W drugiej poleciał o 0,5 metra dalej i także zajął 16. lokatę.

Jan Habdas, Tomasz Pilch oraz Maciej Kot zostali sklasyfikowani w trzeciej dziesiątce.

ZOBACZ WIDEO: Tak wygląda w wieku 35 lat. Zdradziła receptę na niesamowitą figurę

Podobnie jak w pierwszej serii próbnej również i w drugiej ze znakomitej strony pokazali się niemieccy skoczkowie. Tym razem podopieczni Stefana Horngachera nie znaleźli już pogromcy i między sobą wyłonili zwycięzcę treningu.

Aż na 100,5 metra poleciał mistrz olimpijski Andreas Wellinger. Nie uzyskał jednak najwyższej noty, bowiem w znacznie mniej sprzyjających warunkach jego kolega z kadry Markus Eisenbichler wylądował na 97,5 metra i to ostatecznie wystarczyło mu do wygranej. Triumfator pierwszego treningu Słoweniec Ziga Jelar tym razem był szósty.

Piątkowy prolog w Rasnovie, zamiast kwalifikacji, rozpocznie się o 16:45. Transmisja w TVP Sport. Na WP SportoweFakty wynikowa relacja na żywo. Prolog zastąpił eliminacje, bowiem na liście zgłoszeń do sobotniego konkursu indywidualnego znalazło się zaledwie 47 skoczków.

Wyniki 2. treningu w Rasnovie:

Miejsce Zawodnik Kraj Odległość Nota
1. Markus Eisenbichler Niemcy 97,5 75,2
2. Andreas Wellinger Niemcy 100,5 74
3. Philipp Raimund Niemcy 97,5 68,1
4. Clemens Aigner Austria 93,5 65,7
5. Constantin Schmid Niemcy 90 64,7
6. Ziga Jelar Słowenia 94 64,4
16. Kacper Juroszek Polska 87 59,9
22. Jan Habdas Polska 88,5 54,8
24. Tomasz Pilch Polska 84 52,2
27. Maciej Kot Polska 85 50,4Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Kacper Juroszek będzie najlepszym polskim skoczkiem w Rasnovie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×