Puchar Narodów: Niemcy odrabiają straty

Reprezentacja Niemiec skorzystała na nieobecności czołowych skoczków z innych krajów i znacząco poprawiła swój dorobek w Pucharze Narodów. Ich strata do Biało-Czerwonych wyraźnie stopniała.

Bogumił Burczyk
Bogumił Burczyk
Andreas Wellinger PAP/EPA / ROBERT GHEMENT / Na zdjęciu: Andreas Wellinger
Niemcy to bez wątpienia najwięksi zwycięzcy Pucharu Świata w Rasnovie, czego należało się spodziewać. W końcu podopieczni Stefana Horngachera jako jedyni przybyli do Rumunii w optymalnym składzie i byli zdecydowanymi faworytami rywalizacji.

To potwierdziło się w sobotę na skoczni. Aż pięciu zawodników reprezentujących barwy naszego zachodniego sąsiada zajęło miejsca w czołowej szóstce. Poza dziesiątką znalazł się tylko Stephan Leyhe. Z kolei najlepiej wypadł Andreas Wellinger, wygrywając konkurs indywidualny.

Wobec tego trudno się dziwić, że kadra Horngachera znacząco zredukowała straty w Pucharze Narodów do wyprzedzających ją ekip. Niemcy nadal zajmują piąte miejsce w klasyfikacji generalnej rozgrywek, ale do czwartych Słoweńców tracą już tylko niewiele ponad 200 punktów.

ZOBACZ WIDEO: Tak wygląda w wieku 35 lat. Zdradziła receptę na niesamowitą figurę

Polacy również nie mogą spać spokojnie. Przewaga naszej kadry nad podopiecznymi Horngachera wynosi już mniej niż 300 "oczek". Większe zagrożenie stanowią jednak Słoweńcy, którzy potrzebują niecałych 100 punktów, żeby wyprzedzić Biało-Czerwonych.

Niezagrożona na prowadzeniu niezmiennie pozostaje Austria. Choć do końca Pucharu Świata pozostało jeszcze sporo czasu i konkursów, wiele wskazuje na to, że to właśnie reprezentanci kraju Mozarta zgarną pełną pulę w Pucharze Narodów (jak na razie mają 658 punktów przewagi nad drugą Norwegią).

Zawodnicy Andreasa Widhoelzla od początku sezonu sezonu skaczą równo i daleko, w związku z tym nic nie zapowiada, by w najbliższej przyszłości miał ich dopaść jakiś kryzys formy. To właśnie oni pojadą na mistrzostwa świata w Planicy, jako główni faworyci do triumfu w konkursie drużynowym.

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów:

Miejsce Kraj Punkty
1 Austria 4435
2 Norwegia 3777
3 Polska 3504
4 Słowenia 3416
5 Niemcy 3184
6 Japonia 1324
7 Finlandia 356
8 Włochy 351
9 Szwajcaria 254
10 USA 225
11 Bułgaria 63
12 Czechy 62
13 Estonia 51
14 Kanada 34
15 Rumunia 27
16 Turcja 16
17 Kazachstan 12
18 Ukraina 8
19 Chiny 0

Zobacz także:
Jest zdziwiony decyzją polskiego sztabu szkoleniowego. "Ja bym postąpił inaczej"
Maleją szansę Polaków na medal w konkursie drużynowym. To będzie decydujące

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Austriacy zdobędą złoty medal w konkursie drużynowym mistrzostw świata w Planicy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×