Na skoczni nikt nie mógł jej dorównać. Kim jest rewelacyjna Niemka?

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Katharina Althaus
PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Katharina Althaus
zdjęcie autora artykułu

Niemka zaskoczyła ekspertów, notując fantastyczne starty w ostatnim mikście. Żaden z innych zawodników nie osiągnął lepszego wyniku niż ona.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=61534]

[/tag]Katharina Althaus okazała się być najlepszym startującym w konkursie drużyn mieszanych podczas mistrzostw świata w Planicy. Niemka według nieoficjalnego rankingu, zdobyła w sumie 266.3 punktu, pokonując w tym zestawieniu chociażby Timi Zajca czy swego rodaka Andreasa Wellingera.

26-latka tym samym dołożyła ogromną cegiełkę do końcowego sukcesu całego, swojego zespołu. Niemcy bowiem wygrali te zawody, dokonując już tego piąty raz z rzędu.

Pogoń za upragnionym

Skoczkini już wiele razy zakładała złoty krążek, lecz nigdy nie zdobyła Kryształowej Kuli. W swoim dorobku ma już siedem triumfów na MŚ (m.in. na skoczni normalnej czy wspomnianych mikstach), jednak w przypadku Pucharu Świata zdołała być co najwyżej dwa razy druga (w 2018 i 2019 roku).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szałowa kreacja Sereny Williams. Fani zachwyceni

W tym sezonie także musi gonić, gdyż na miejscu liderki znajduje się aktualnie Eva Pinkelnig. Austriaczka stoi przed wielką szansą na wygranie tego cyklu po raz pierwszy w swojej karierze. Dotychczas najlepszy wynik osiągnęła w 2020 roku, kiedy to zajęła trzecią lokatę.

Niemka do swojej rywalki traci aktualnie 280 punktów. Musi się jednak mieć się na baczności, bowiem po piętach depcze jej także Norweżka, Anna Odine Stroem, od której z kolei dzielą ją 172 "oczka".

Postęp

Wspomniany sukces w konkursach mikstów wymaga dobrych startów od każdego z zawodników. Potknięcie jednego z nich, ciągnie w dół całą resztę. Seria ta nie byłaby więc możliwa bez świetnej dyspozycji zarówno męskich, ale i także żeńskich, niemieckich skoków. A one rozwijają się z sezonu na sezon.

Od lat w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej na koniec sezonu znajdowała się tylko Althaus. Jednak w tym roku może ulec to zmianie, bowiem na piątym miejscu "generalki" plasuje się aktualnie zaledwie 21-letnia, Selina Freitag.

Zawodniczce trudno będzie awansować pozycję wyżej, do czwartej Emy Klinec traci aż 252 punkty. Cały czas musi jednak bronić swojej lokaty, ponieważ jej przewaga nad szóstą Chiarą Kreuzer wynosi tylko 58 "oczek".

Ktoś więcej niż sportowiec

Althaus to osoba o bardzo szerokich zainteresowaniach, co doskonale można zauważyć na jej Instagramie. 26-latka nie ukrywa na nim chociażby swej miłości do muzyki, publikując zdjęcia z gitarą elektryczną czy trąbką.

Jej perspektywy sięgają dalej niż tylko sport. W kwietniu 2021 roku szkoliła się w zakresie zarządzania biurem. Dzięki temu, ma szanse podjąć kiedyś pracę jako asystentka.

Niemka wydaje się być bardzo zżyta z rodzimą Bawarią. W mediach społecznościowych często umieszcza zdjęcia w ludowym ubiorze. Skoczkini udziela się także społecznie. W przeszłości została laureatką bawarskiego plebiscytu. Władze tym samym uhonorowały jej zaangażowanie w walkę z pandemią koronawirusa.

Kamil Sobala, WP SportoweFakty

"Żałujemy tej decyzji". Adam Małysz szczery do bólu Jak skoczkowie spędzą czas wolny? Mistrzowska odpowiedź Piotra Żyły

Źródło artykułu: WP SportoweFakty