Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Zjednoczenie świata skoków. Przejmujące słowa szefa PŚ

- Walczymy razem z Martą i Dawidem. Jesteśmy i będziemy myślami cały czas z nimi. Nigdy nie zostaną sami - powiedział Sandro Pertile. Za pośrednictwem WP SportoweFakty szef Pucharu Świata przekazał słowa wsparcia dla Dawida Kubackiego i jego żony.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Sandro Pertile i Dawid Kubacki Newspix / Getty Images / Na zdjęciu: Sandro Pertile i Dawid Kubacki
W niedzielę Dawid Kubacki nie wystartował w finałowym konkursie Raw Air. Wicelider Pucharu Świata wrócił pilnie do Polski z powodu poważnych kłopotów zdrowotnych swojej żony.

Jak poinformował dzień później skoczek, Marta Kubacka trafiła do szpitala z powodów kardiologicznych. Jest w ciężkim stanie, lekarze walczą o jej życie.

Informacja o poważnych kłopotach zdrowotnych żony Dawida Kubackiego dotarła do dyrektora Pucharu Świata. Za pośrednictwem WP SportoweFakty Sandro Pertile przekazał słowa wsparcia dla skoczka i jego żony Marty.

- Życzę wszystkiego najlepszego dla Marty, Dawida i całej ich rodziny. Są silni i razem będą walczyć. Jestem przekonany, że lekarze zrobią wszystko, co w ich mocy, aby Marta jak najszybciej wróciła do zdrowia - powiedział Włoch.

Dyrektor Pucharu Świata bardzo docenia to, jak na kłopoty osobiste Dawida Kubackiego zareagowali rywale Polaka ze skoczni. Błyskawicznie po tym jak sam skoczek poinformował w mediach społecznościowych o chorobie żony, wyrazy wsparcia przekazali między innymi: Halvor Egner Granerud, Stefan Kraft, Ryoyu Kobayashi, Daniel Andre Tande czy Noriaki Kasai.

- Jesteśmy po prostu rodziną. Podróżujemy ze sobą prawie pięć miesięcy, mieszkając w tych samych hotelach, spędzając wspólnie czas na skoczni i dzieląc tę samą, ogromną pasję do skoków narciarskich. Walczymy razem z Martą i Dawidem. Jesteśmy i będziemy myślami cały czas z nimi. Nigdy nie zostaną sami - podkreślił Sandro Pertile.

Marta i Dawid Kubacki małżeństwem są od 2019 roku. Mają dwie córki.

Szymon Łożyński, dziennikarz WP SportoweFakty

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (12)
 • Srdjan Zgłoś komentarz
  Wspieranie to jak lekarstwo od razu wychodzisz na prostą mi więcej osób wspiera tym lekarstwo nazywane wspieraniem działa jeszcze lepiej i wszyscy zdrowieją, więc właściwie lekarz jest
  Czytaj całość
  niepotrzebny.
  • Wszyscy Polacy są przeciw rosji Zgłoś komentarz
   Zauważyliście, że antyszczepionkowe konta popierają teraz rosję? Chyba nie trzeba wam tłumaczyć że za tymi kontami stoją ruskie służby i pożyteczni idioci z Polski. Ps. Trzymamy
   Czytaj całość
   kciuki Kamil!
   • jotwu Zgłoś komentarz
    To jest wsparcie? To tylko puste gadanie.
    • Wiesiek Mazurek Zgłoś komentarz
     Zdrówka kochani niech Pan Bóg nad Wami czuwa pozdrawiam
     • Dragomir Zgłoś komentarz
      Czy to skoczek czy piekarz - każdy dba i opiekuję się swoją rodziną i dlatego żonie pana Dawida życzę dużo zdrówka aby spokojnie w przyszłości mógł nas cieszyć swoimi sukcesami w
      Czytaj całość
      skokach. Dobry przykład kochającego męża. Zwykły kochającym mąż i tata - jakich miliony w Polsce. I takich szanuję najbardziej
      • Srdjan Zgłoś komentarz
       Te wszystkie nowe artykuły o rodzinie Kubackich mają już w tej chwili jeden cel: kliknąć i przeczytać, właściwie ciągle to samo, na świecie i w Polsce takich dramatycznych przykładów
       Czytaj całość
       walki o życie jak również walki z chorobą jest mnóstwo, i dobrze by było już nie przeginać, przykro będzie tym którzy anonimowo są w dramatycznych sytuacjach i nikt się nad nimi nie rozczula więc jeżeli już to bądźmy z wszystkimi i ich wspierajmy.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×