Zjednoczenie świata skoków. Przejmujące słowa szefa PŚ

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Getty Images / Na zdjęciu: Sandro Pertile i Dawid Kubacki
Newspix / Getty Images / Na zdjęciu: Sandro Pertile i Dawid Kubacki
zdjęcie autora artykułu

- Walczymy razem z Martą i Dawidem. Jesteśmy i będziemy myślami cały czas z nimi. Nigdy nie zostaną sami - powiedział Sandro Pertile. Za pośrednictwem WP SportoweFakty szef Pucharu Świata przekazał słowa wsparcia dla Dawida Kubackiego i jego żony.

W niedzielę Dawid Kubacki nie wystartował w finałowym konkursie Raw Air. Wicelider Pucharu Świata wrócił pilnie do Polski z powodu poważnych kłopotów zdrowotnych swojej żony.

Jak poinformował dzień później skoczek, Marta Kubacka trafiła do szpitala z powodów kardiologicznych. Jest w ciężkim stanie, lekarze walczą o jej życie.

Informacja o poważnych kłopotach zdrowotnych żony Dawida Kubackiego dotarła do dyrektora Pucharu Świata. Za pośrednictwem WP SportoweFakty Sandro Pertile przekazał słowa wsparcia dla skoczka i jego żony Marty.

- Życzę wszystkiego najlepszego dla Marty, Dawida i całej ich rodziny. Są silni i razem będą walczyć. Jestem przekonany, że lekarze zrobią wszystko, co w ich mocy, aby Marta jak najszybciej wróciła do zdrowia - powiedział Włoch.

Dyrektor Pucharu Świata bardzo docenia to, jak na kłopoty osobiste Dawida Kubackiego zareagowali rywale Polaka ze skoczni. Błyskawicznie po tym jak sam skoczek poinformował w mediach społecznościowych o chorobie żony, wyrazy wsparcia przekazali między innymi: Halvor Egner Granerud, Stefan Kraft, Ryoyu Kobayashi, Daniel Andre Tande czy Noriaki Kasai.

- Jesteśmy po prostu rodziną. Podróżujemy ze sobą prawie pięć miesięcy, mieszkając w tych samych hotelach, spędzając wspólnie czas na skoczni i dzieląc tę samą, ogromną pasję do skoków narciarskich. Walczymy razem z Martą i Dawidem. Jesteśmy i będziemy myślami cały czas z nimi. Nigdy nie zostaną sami - podkreślił Sandro Pertile.

Marta i Dawid Kubacki małżeństwem są od 2019 roku. Mają dwie córki.

Szymon Łożyński, dziennikarz WP SportoweFakty

Źródło artykułu: WP SportoweFakty