Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Lekarz powiedział Kubackiemu, że to był "cud"

Dawid Kubacki udzielił pierwszego wywiadu odkąd jego żona zachorowała. W rozmowie z Eurosportem polski skoczek powiedział o stanie jej zdrowia.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Marta i Dawid Kubaccy Instagram / Na zdjęciu: Marta i Dawid Kubaccy
To był najlepszy sezon w karierze Dawida Kubackiego, lecz zakończył się przedwcześnie. Polski skoczek musiał natychmiastowo wyjechać przed dwoma tygodniami z Vikersund i wrócić do kraju. Wszystko przez problemy zdrowotne jego żony Marty Kubackiej. Trafiła ona do szpitala z powodu problemów kardiologicznych.

Lekarze jej stan oceniali jako ciężki, a sam Kubacki - tłumacząc powody nagłego wyjazdu z Vikersund - przyznał, że jego ukochana walczy o życie. W tej sytuacji reprezentant Polski zrezygnował ze startów w Lahti i Planicy, przez co spadł w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z drugiej na czwartą lokatę.

Kubacki w ostatnich tygodniach dostawał wiele wsparcia od kibiców i kolegów ze skoczni. W rozmowie z Eurosportem powiedział, jaki jest stan zdrowia jego żony.

- Najważniejsze jest to, ze serce wróciło do pracy, bije samodzielnie. Parametry medyczne na początku bardzo kiepsko rokowały. To też się zaczęło dość szybko poprawiać. Jak rozmawiałem z lekarzem, to mówił, że tak szybki powrót do wartości zbliżonych do norm jest cudem, że to się tak szybko dzieje - powiedział Kubacki.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: On się nic nie zmienia. Ronaldinho nadal czaruje

Według słów lekarza, zazwyczaj dużo więcej czasu trzeba, by stan zdrowia pacjenta w takim stanie, w jakim była Marta Kubacka się poprawił. - Kolejnym ważnym etapem będzie zbadanie, skąd się to wzięło i jak można zapobiec temu, by to się nie powtórzyło, byśmy mogli wrócić razem do domu, do dzieci, ze świadomością, że będzie to bezpieczne - podkreślił Kubacki.

- W tym wypadku sport zszedł na drugi a nawet trzeci plan. Na szczęście jej stan zdrowia się poprawia. Jest lepiej, z dnia na dzień robimy postępy. Po takich przeżyciach, przejściach, jakich doświadczyliśmy przez te dwa tygodnie, to robimy drugie postępy, żeby wrócić do domu. Dla Marty ten czas jest najcięższy. To ona cierpi, ona musi się z tym wszystkim mierzyć - dodał Kubacki.

Marta Kubacka w przeszłości uprawiała sport i jak przyznał Kubacki, wydawało się, że jej serce jest w dobrej kondycji. Nigdy wcześniej nie miała żadnych problemów. - To, co się stało, do dzisiaj jest dla mnie szokiem, nie potrafię sobie tego w głowie poukładać. O tym, co przeżyliśmy przez pierwszy tydzień, nie potrafię nawet opowiadać - powiedział.

Polski skoczek opowiedział o kulisach powrotu z Vikersund do Polski. Wyjaśnił, że po otrzymaniu telefonu, od razu wysondował, jaka jest najszybsza możliwość wyjazdu z Norwegii. Szybko spakował się, zostawił torby trenerom, wziął plecak, udał się na lotnisko i przyleciał do Krakowa. Stamtąd bezpośrednio udał się do szpitala.

Kubacki wszystko kibicom wyjaśnił w mediach społecznościowych. Jak przyznał, pisząc post, nie miał do tego głowy. - Wydawało mi się jednak, że sprawę trzeba wyjaśnić, chociaż tak wstępnie, dlaczego zniknąłem, dlaczego mnie nie ma. Jakby to później zaczęło wychodzić z nie do końca pewnych źródeł, domysłów, na zasadzie, że ktoś coś usłyszał, ktoś coś widział, to by niczego dobrego nie przyniosło. Mi zależało, by podzielić się suchą informacją, bez szczegółów. Chciałem wytłumaczyć, dlaczego znikam - dodał.

Marta i Dawid Kubaccy pobrali się w 2019 roku. Niedawno, bo 6 stycznia tego roku, cieszyli się wspólnie z narodzin ich drugiej córeczki Mai. Pierwsza - Zuzanna - przyszła na świat 29 grudnia 2020 roku.

Czytaj także:
Po konkursie w Planicy piszą wprost. "Gorzki posmak"
Zawód w Niemczech. Horngacher wyjawił brutalną prawdę

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (68)
 • Marcin Karasiński Zgłoś komentarz
  Tak dobrze wiemy skąd się biorą zakrzepy. Na przykład od ciężkiego przechorowania covid bez zaszczepienia, jeśli ktoś uległ antyszczepionkowej, szurskiej sekcie. Sekcie, która bez
  Czytaj całość
  skrępowania, żeruje na ludzkich tragediach i wrzuca antyszczepionkowe wpisy pod info o czyjejś nagłej śmierci czy chorobie.
  • Marcin Karasiński Zgłoś komentarz
   Tak dobrze wiemy skąd się biorą zakrzepy. Na przykład od ciężkiego przechorowania covid bez zaszczepienia, jeśli ktoś uległ antyszczepionkowej, szurskiej sekcie. Sekcie, która bez
   Czytaj całość
   skrępowania, żeruje na ludzkich tragediach i wrzuca antyszczepionkowe wpisy pod info o czyjejś nagłej śmierci czy chorobie.
   • Grek Zorba Zgłoś komentarz
    Dobrze wiecie skąd to się wzięło. Sami namawiliście. Dzięki brze, że dobrze się skończyło. Wielu nie miało takiego szczęścia. Wszędzie działo się nagle.
    • Nie wspieram Ukrainy Zgłoś komentarz
     Dawid nie jesteś głupi i sam dojdziesz skąd u takiej młodej, wysportowanej dziewczyny nagle tak poważne problemy z sercem. Wyciągnij z tego tylko wnioski na przyszłość.
     • Pudors Zgłoś komentarz
      Pań Dawid Kubacki nie udzielał żadnych wywiadów w których treści chociaż słowem wypowiadałby się o przyczynach,rokowaniach ,diagnozie dotyczących stanu zdrowia żony i ok to po co te
      Czytaj całość
      spekulacje i pisanie scenariuszy
      • Darek Drząszcz Zgłoś komentarz
       Nie wiem o ostanie choroby żony Kubickiego. Jeśli to były przyczyny związane z kardiologicznymi No to mogę tylko stwierdzić jeżeli była to walka o życie pacjentki. Jeśli już jest
       Czytaj całość
       dobrze to personel wrac z asystkami podjął rozsądną decyzję tobrawa dla nich
       • Ateista 16 Zgłoś komentarz
        Życzę powrotu do zdrowia pani Marto.
        • Heniek Ryś Zgłoś komentarz
         CUD SIĘ SRAŁ BO BYŁA BARDZO DOBRA OPIEKA .ZWYKŁY ŚMIERTELNIK BEZ PIENIĘDZY BY PEWNIE NIE PRZEŻYŁ.
         • Andrzej Gałka Zgłoś komentarz
          Zycze z calego serca szybkiego powrotu do zdrowia
          • Arsent Zgłoś komentarz
           Czytam posty i pytam, co niekórych. To o co poszła do szpitala, szukała pomocy u lekarzy i pielęgniarek ? Wystarczyło się modlić.
           • A BC Zgłoś komentarz
            Bóg Trójjedyny czyni cuda. I to jest fakt.
            • figgter09 Zgłoś komentarz
             Panie Dawidzie, zdrowia życzę Panu i całej rodzinie. A tymi antyszczepionkowcami co tu piszą proszę się nie przejmować. Klapki mają na oczach, sprane mózgi i tak do grobowej deski. Ja
             Czytaj całość
             po szczepieniach, już po 50-tce i mam się b.dobrze. Pozdrawiam
             • Johny_1 Zgłoś komentarz
              Dzięki ludziom inteligentnym, wykształconym, nauce, WHO, lekarzom żyjemy dziś o wiele dłużej niż 100 lat temu. Gdyby autorytetami byli dziś antyszczepionkowcy, foliarze, płaskoziemcy,
              Czytaj całość
              to żyli byśmy max 50 lat w nędzy i chorobach!
              Zobacz więcej komentarzy (8)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×