Czas na dużą skocznię. Gdzie obejrzeć Puchar Świata w Lillehammer?

Pora na drugi dzień zmagań w ramach Pucharu Świata w Lillehammer. Tym razem zawodnicy będą rywalizować na dużej skoczni. Emocji zabraknąć nie powinno. Bezpośrednia transmisja dostępna będzie na Pilot WP.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Piotr Żyła PAP/EPA / EPA/KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Powoli rozkręca się rywalizacja w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Inauguracja miała miejsce w Ruce, która zdecydowanie nie była szczęśliwa dla reprezentantów Polski. Biało-Czerwoni spisali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Forma podopiecznych Thomasa Thurnbichlera mocno zaniepokoiła wszystkich miłośników polskich skoków narciarskich.

Cóż, sport czasami przynosi takie przykre niespodzianki. Miejmy nadzieję, że kolejne tygodnie pucharowej rywalizacji będą już zdecydowanie bardziej udane dla polskich skoczków, a ich dorobki punktowe systematycznie będą wzrastać.

Tym razem Polaków czekają zmagania na dużej skoczni w Lillehammer. Po raz ostatni zmagania toczyły się tym miejscu w marcu 2023 roku. Wówczas organizowany był turniej Raw Air.

14 marca na obiekcie HS140 najlepiej spisał się Halvor Egner Granerud. Norweg stanął na najwyższym stopniu podium, zaś za jego plecami znaleźli się Stefan Kraft oraz Manuel Fettner.

16 marca na tym samym obiekcie najlepiej wypadł Dawid Kubacki. Po zawodach mogliśmy więc posłuchać Mazurka Dąbrowskiego. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, by teraz Dawid powtórzył taki sukces. W marcu na podium towarzyszyli mu Anze Lanisek (2. miejsce) oraz Daniel Tschofenig (3. miejsce).

Gdzie obejrzeć skoki w Lillehammer (3.12.2023)?


Niedziela (3 grudnia 2023 roku) przyniesie emocje związane ze zmaganiami na dużej skoczni Lysgardsbakken. W ciemno można zakładać, że zadzieje się naprawdę sporo. Na pewno warto wygospodarować trochę czasu, by śledzić zmagania z udziałem najlepszych zawodników na świecie.

Początek konkursu indywidualnego na dużej skoczni w Lillehammer zaplanowany został na godzinę 17:00. Oczywiście dostępna będzie bezpośrednia transmisja z tego wydarzenia. Przekaz live będzie można śledzić z wykorzystaniem platformy Pilot WP (link sponsorowany, programy TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls są dostępne w powszechnym i nieodpłatnym odbiorze w sposób cyfrowy w telewizji naziemnej).


Transmisja tradycyjnie pojawi się na kanale TVN. Dzięki Pilot WP rywalizację będzie można śledzić z poziomu komputerów, telewizorów, smartfonów, a także tabletów. Możliwości jest zatem naprawdę sporo - każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Lysgardsbakken HS140: parametry skoczni


Warto wspomnieć, że aktualnymi rekordzistami dużej skoczni w Lillehammer są Simon Amman oraz Markus Eisenbichler. Obydwaj lądowali na 146. metrze tego obiektu. Szwajcar uczynił to 6 grudnia 2009 roku, natomiast Niemiec powtórzył jego wyczyn podczas rywalizacji w dniu 16 marca 2023 roku.

Co ciekawe, niegdyś rekordzistą tej skoczni był Adam Małysz (142 m).

Oto najważniejsze parametry dużej skoczni w Lillehammer:

Punkt konstrukcyjny: 123 m
Wielkość skoczni (HS): 140 m
Długość najazdu: 101,16 m
Nachylenie progu: 11,5°
Wysokość progu: 3.35 m
Nachylenie zeskoku: 34.5°

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bajeczne wakacje. Tak wypoczywa rywalka Świątek

Czytaj także:
Można żałować strzelania. Polki dziewiąte
"O Boże". Jest nagranie z przerażającego upadku


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×