Polak nie oddał skoku. W powód aż trudno uwierzyć

Paweł Wąsek, choć zakwalifikował się do niedzielnego konkursu w Lillehammer, nie oddał skoku. Kamery Eurosportu uchwyciły Polaka, gdy ten zamiast na belce startowej, siedział w poczekalni. Po chwili wszystko się wyjaśniło.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Paweł Wąsek Getty Images / Maja Hitij / Paweł Wąsek
W niedzielę 3 grudnia odbywa się drugi w ten weekend konkurs Pucharu Świata w Lillehammer. W nim miało wziąć udział pięciu Polaków.

Miało, ponieważ gdy nadszedł czas na Pawła Wąska, Polaka zabrakło na belce startowej. Od razu pojawiły się domysły.

- Paweł Wąsek nie wystartował z nieznanych nam na razie przyczyn. Domyślamy się, że jakiś detal sprawił, że sędzia na górze nie dopuścił Polaka do rywalizacji - powiedział komentator Eurosportu, Igor Błachut.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zrobił to na siedząco. Po prostu magia

Chwilę później pojawiły się nowe informacje. - Otrzymaliśmy wiadomość od Kacpra Merka. Powodem, dla którego Paweł nie wystartował, miało być zaginięcie jego torby ze sprzętem. Pewnie chodziło o buty. Przedziwna sytuacja, to się może zdarzyć - dodał Błachut.

Więcej szczegółów w sprawie problemów ze sprzętem Pawła Wąska na platformie X przekazał Dominik Formela.

"Ktoś z obsługi zabrał torbę ze skokowymi butami Pawła na wyciąg, gdy ten przygotowywał się do skoku. Buty później wyjechały ponownie na górę, ale zdaniem jury było za późno…" - czytamy.

Ostatecznie Paweł Wąsek nie został dopuszczony do rywalizacji. Tym samym do drugiej serii zakwalifikowało się dwóch Polaków: Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Na półmetku rywalizacji liderem jest Stefan Kraft.

Zobacz także:
Polacy znów bez błysku
Kontrolerzy byli bezlitośni

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×