Takiej sytuacji jeszcze nie było. Pełna dominacja

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Geir Olsen  / Na zdjęciu: od lewej Andreas Wellinger, Stefan Kraft i Daniel Tschofenig
PAP / Geir Olsen / Na zdjęciu: od lewej Andreas Wellinger, Stefan Kraft i Daniel Tschofenig
zdjęcie autora artykułu

Za nami cztery pierwsze konkursy Pucharu Świata i we wszystkich zwyciężył Stefan Kraft. Austriak na razie radzi sobie znakomicie, ale nie tylko on, również jego koledzy z kadry oraz... Niemcy.

W pierwszy weekend Pucharu Świata najlepsi skoczkowie rywalizowali w Finlandii, w Ruce. Na najwyższym stopniu podium stanął Stefan Kraft, a na kolejnych miejscach uplasowali się Niemcy, Pius Paschke oraz Stephan Leyhe.

Następnego dnia ponownie najlepszy był Austriak. Na drugim miejscu był Jan Hoerl, jego rodak. Natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Andreas Wellinger.

W kolejny weekend rywalizacja przeniosła się do Lillehammer. W obu wypadkach najlepszy był Stefan Kraft, a dwa razy drugi był Andreas Wellinger. W sobotę na trzeciej pozycji uplasował się Daniel Tschofenig, a w niedzielę Jan Hoerl.

ZOBACZ WIDEO: Internauci poruszeni. Tak golfistka ubrała się do symulatora

To pierwsza sytuacja, kiedy w czterech pierwszych konkursach sezonu stają reprezentanci tylko dwóch krajów, w tym przypadku Austrii i Niemiec.

Polacy zaprezentowali się poniżej oczekiwań. Dawid Kubacki i Piotr Żyła trzy razy kwalifikowali się do drugiej serii, ale najwyższą lokatę, jakie zajmowali było 21. miejsce. Kamil Stoch i Paweł Wąsek w Top 30 byli tylko raz, w pierwszym konkursie w Lillehammer.

Aleksander Zniszczoł ani razu nie zakwalifikował się do drugiej serii. W następnych konkursach ma go zastąpić Maciej Kot. Nie wiadomo jeszcze, co z pozostałymi zawodnikami.

W przyszły weekend Puchar Świata przeniesie się do Niemiec, do Klingenthal, gdzie odbędą się dwa konkursy indywidualne.

Czytaj też: Występ Polaków nie przeszedł bez echa. "Nie można wykluczyć" Zapadła decyzja w sprawie Macieja Kota

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Stefan Kraft zdobędzie kryształową kulę na zakończenie sezonu 2023/24?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)