Niemcy nie owijają w bawełnę nt. polskich skoczków

Forma reprezentantów Polski w sezonie 2023/2024 jest - delikatnie mówiąc - kiepska. Zauważają to też niemieckie media. Zobacz, co piszą o naszych skoczkach.

Dawid Borek
Dawid Borek
Dawid Kubacki WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Dawid Kubacki
Biało-Czerwonych próżno szukać w pierwszej dwudziestce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2023/2024. Dawid Kubacki jest dopiero 24., Piotr Żyła 25., Paweł Wąsek 33., a Kamil Stoch 40. Ten ostatni, decyzją Thomasa Thurnbichlera, nie pojedzie na najbliższy Puchar Świata do Klingenthal.

"Polska w kryzysie" - czytamy w serwisie sportschau.de, w artykule poświęconym obecnej sytuacji w skokach narciarskich. Niemcy zauważają, że ogromne problemy w tym sezonie mają też Norwegowie.

"Podczas gdy niemieccy i austriaccy skoczkowie nieprzerwanie świętują sukcesy, początek sezonu dla Norwegii i Polski układa się naprawdę źle. Oba kraje są kilometry od czołówki światowej. W Norwegii kwestionowana jest nawet przyszłość tego sportu" - opisują Niemcy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisowa para poleciała do raju. Co za zdjęcia!

"Co w Polsce po złotej erze?" - pytają niemieccy dziennikarze, szeroko komentując fatalną postawę Biało-Czerwonych. Nie owijają w bawełnę, odpowiadając na postawione pytanie: "polska złota era, zbudowana na sukcesach Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, zdaje się boleśnie dobiegać końca".

Cytują też apel Kamila Stocha do polskich kibiców. Niemcy podkreślają, że fani z Polski "mają obsesję na punkcie skoków narciarskich". "Skończyły się lata, w których Polacy mieli masę topowych gwiazd" - kwitują.

Najbliższe zmagania Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w najbliższy weekend (9-10 grudnia) w Klingenthal.

Zobacz też:
Mamy głos ze związku ws. decyzji Thomasa Thurnbichlera. "Z tym należy się wstrzymać"
Polak wprowadził go do światowej czołówki PŚ. "Może wygrać konkurs"

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy wierzysz w odzyskanie formy przez polskich skoczków w tym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×