Wszystko jasne. Wielcy rywale polskich skoczków mają nowego trenera

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski /  Na zdjęciu: Johann Andre Forfang
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Johann Andre Forfang
zdjęcie autora artykułu

We wtorek Norweski Związek Narciarski oficjalnie poinformował, kto zastąpi Alexandra Stoeckla na stanowisku szkoleniowca tamtejszych skoczków.

W tym artykule dowiesz się o:

Okres pełen zawirowań w norweskich skokach narciarskich właśnie dobiegł końca. W maju 2024 roku, po 13 latach pracy, Alexander Stoeckl przestał pełnić funkcję trenera norweskiej kadry w skokach narciarskich. Nieoficjalnie stało się to już wcześniej, bo Stoeckl popadł w konflikt z zawodnikami i związkiem.

Zimą norwescy skoczkowie skierowali do komisji skoków narciarskich wewnętrzne pismo, w którym ostro skrytykowali Stoeckla. Zarzuty dotyczyły m.in. braku odpowiedniego wsparcia podczas treningów oraz jego stylu zarządzania. Austriaka brakowało w gnieździe trenerskim w ostatnich tygodniach Pucharu Świata 2023/24.

A teraz wiemy, kto go zastąpi. We wtorek Norweski Związek Narciarski oficjalnie potwierdził, że Magnus Brevig obejmuje stanowisko głównego trenera reprezentacji skoczków narciarskich.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poszła na plażę o 8 rano. Co za zdjęcia!

- Jestem bardzo zmotywowany i nie mogę się doczekać nowych wyzwań, ale jednocześnie podchodzę do tej roli z pokorą, wiedząc, że czeka mnie duży sprawdzian. Moje wieloletnie doświadczenie w kadrze narodowej pozwala mi jasno określić priorytety w pracy z zawodnikami i sztabem w nadchodzących miesiącach - powiedział Brevig cytowany przez oficjalną stronę związku.

Norweski związek potwierdził także, że od 1 sierpnia stanowisko dyrektora skoków narciarskich obejmie Jan-Erik Aalbu. Będzie odpowiedzialny za działania w obszarze sportowym, komercyjnym i administracyjnym.

- Jan-Erik ma ogromną wiedzę i doświadczenie w norweskim sporcie, zwłaszcza w skokach narciarskich. Mieliśmy już owocne rozmowy i mamy wspólne zrozumienie co do tego, jak będziemy współpracować - przekazał nowy trener skoczków.

Brevig już w swoim pierwszym sezonie w nowej roli stanie przed poważnym wyzwaniem. W 2025 roku, w Norwegii (Trondheim) odbędą się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym.

Czytaj także: "Muszą nosić skoczków". Kuriozalne sceny w Polsce

Źródło artykułu: WP SportoweFakty