PŚ. Fatalne informacje z Niemiec

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
zdjęcie autora artykułu

W najbliższy weekend zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich mają odbyć się w Klingenthal. Prognozy pogody nie wieszczą jednak nic dobrego.

W tym artykule dowiesz się o:

Puchar Świata w skokach narciarskich rozkręca się na dobre. Po konkursach w Finlandii (Ruka) oraz Norwegii (Lillehammer) przyszła pora na zawody w niemieckim Klingenthal. Dotyhczas aura była łaskawa i poza pojedynczymi seriami nie było większych kłopotów z prawidłowym przebiegiem rywalizacji. W Klingenthal do gry może jednak wkroczyć wiatr.

W piątek kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego są zaplanowane na godz. 15:40. Wówczas wiatr ma wiać z prędkością 7 metrów na sekundę. Do tego dojdzie lekki mróz (-3°C) oraz opady śniegu.

Nieco lepiej sytuacja ma wyglądać w sobotę w trakcie pierwszych indywidualnych zawodów. Podmuchy mają oscylować w granicach 5 metrów na sekundę, a temperatura ma przekraczać 0°C. W porze rozgrywania konkursu (godz. 16:00) nie są przewidywane opady śniegu.

Niedziela z kolei ma przynieść wiatr o sile 6 metrów na sekundę i 3°C. Gdyby prognozy się sprawdziły, to jury może napotkać problemy ze sprawnym przebiegiem zawodów. W przeszłości zdarzały się już sytuacje, kiedy warunki atmosferyczne w Klingenthal nie pozwalały na przeprowadzanie dwóch serii konkursowych.

Polskę podczas najbliższego weekendu PŚ będą reprezentować: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała oraz Maciej Kot.

Czytaj także: Nie było litości. Natalia Maliszewska surowo ukarana

ZOBACZ WIDEO: Internauci poruszeni. Tak golfistka ubrała się do symulatora

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy w Klingenthal uda się przeprowadzić sprawnie wszystkie oceniane serie?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (5)
avatar
yes
7.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Już napływają fatalne informacje...  
avatar
yes
7.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jedzie Kot na zawody. Jeżeli pójdzie słabo to dlatego, że jest poza kadrą - podobnie D.rugi dołożony  
avatar
eukjan
7.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Dla Polaków najlepiej jakby ciągle wiało