Niepokojące słowa trenera. To powinien teraz zrobić Kamil Stoch

- Od zawsze formę i błędy poprawia się na mniejszych skoczniach - powiedział Kazimierz Długopolski w rozmowie z WP SportoweFakty. 73-latek zauważa, że problem polskiego skoczka pojawił się już dawno i teraz będzie bardzo trudno o powrót do formy.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Kamil Stoch Getty Images / Na zdjęciu: Kamil Stoch
- Problem jest taki, że Kamil prezentuje słabszą formę od dawna. To się nie stało nagle dwa tygodnie temu. Latem również nie było najlepiej. To właśnie tym trzeba martwić się najbardziej, dlatego bardzo trudno będzie wyjść z tego dołka - powiedział w rozmowie z naszym portalem wieloletni trener.

Trudne chwile


36-latek fatalnie rozpoczął sezon Pucharu Świata. Do tej pory wywalczył zaledwie trzy punkty, dzięki 28. miejscu podczas konkursu na skoczni normalnej w Lillehammer. Oprócz tego był jeszcze 37. na dużej skoczni w Norwegii oraz 43. w Ruce. Do drugich zawodów w Finlandii nie zdołał nawet awansować, jako jeden z czterech skoczków.

Trzykrotny indywidualny mistrz olimpijski w rozmowie z portalem skijumping.pl zapewniał, że ufa trenerom i wierzy w wyjście z kryzysu (więcej TUTAJ). We wtorek Thomas Thurnbichler przedstawił kadrę, która uda się na kolejne konkursy do Klingenthal. Wśród pięciu nazwisk zabrakło Stocha. Jego miejsce zajął Andrzej Stękała (Więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisowa para poleciała do raju. Co za zdjęcia!

Kazimierz Długopolski nie jest zaskoczony takim rozwojem sytuacji i podejrzewa, że to sam skoczek najpewniej podjął taką decyzję. Pozostaje jednak pytanie, czy na taki ruch 39-krotny zwycięzca konkursów PŚ nie powinien zdecydować się wcześniej? - Najpewniej wierzono, że w Lillehammer coś się wydarzy, ale tak się nie stało. Nie widać poprawy, więc teraz podjęto taką decyzję - odpowiedział nasz rozmówca.

Co dalej?


Według niego najlepszą opcją dla dwukrotnego zdobywcy Kryształowej Kuli będą teraz spokojne treningi na normalnej, a nawet małej skoczni. W opinii 73-latka polski zawodnik mógłby skakać na obiekcie K-75 lub jeszcze mniejszym, jeśli byłaby taka możliwość.
- Od zawsze formę i błędy poprawia się na mniejszych skoczniach - zaznaczył.

Austriacki szkoleniowiec oczywiście będzie spędzał czas z kadrą A i w miejscach rozgrywania konkursów Pucharu Świata. Mimo wszystko zdaniem Długopolskiego Kamil Stoch powinien trenować nawet pod okiem kogoś innego, lecz każda taka jednostka powinna być konsultowana, być może nie tylko z Thurnbichlerem, ale z różnymi trenerami.

Nie jest on jednak zbyt wielkim optymistą i nie oczekiwałby, aby jeden z najlepszych polskich skoczków w historii powrócił do formy po tygodniu. - Najlepiej, aby wrócił dopiero na Turniej Czterech Skoczni. Kamil jest wybitnym skoczkiem. Stać go na to, aby wskoczyć jeszcze do najlepszej dziesiątki, ale to się nie wydarzy tak szybko - podsumował Kazimierz Długopolski.

Mateusz Kmiecik, dziennikarz WP SportoweFakty

Czytaj także:
Legenda nie ma wątpliwości. Tego musi się pozbyć Kamil Stoch
Zwrócił uwagę na nietypowe zachowanie Piotra Żyły. "Jasny sygnał"

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Kamil Stoch powinien wrócić do PŚ dopiero na TCS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×