Coś niebywałego. Polak leciał, leciał i leciał. Jest nagranie

Maciej Kot w Klingenthal debiutuje w Pucharze Świata w sezonie 2023/24. W drugim treningu przed piątkowymi kwalifikacjami pokazał, że stać go na świetne skakanie. Prawie zdołał przeskoczyć rozmiar obiektu. W sieci jest już nagranie.

Dawid Franek
Dawid Franek
Skok Macieja Kota na 139,5 metra Twitter / Eurosport / Skok Macieja Kota na 139,5 metra
W ostatnich sezonach Maciej Kot notował kiepskie wyniki, co sprawiło, że wielu kibiców i ekspertów przekreśliło jego szanse na osiąganie wielkich sukcesów. Skoczek wypadł nawet ze składu drużyny narodowej i nie znalazł się ani w kadrze A, ani w kadrze B. Latem jego występy były jednak przyzwoite, a również solidne skoki treningowe na początku zimy sprawiły, że otrzymał możliwość wyjazdu na zawody Pucharu Świata w Klingenthal.

Kot w składzie zastąpił będącego bez formy Kamila Stocha. 32-latek szybko chce spłacić kredyt zaufania, którym został obdarzony. W piątek pewnie awansował do sobotniego konkursu, choć lepiej niż w kwalifikacjach spisywał się na treningach.

W drugiej próbie treningowej pokazał się ze znakomitej strony. Choć można było wierzyć w udane występy Kota po powrocie do elity, to chyba nawet najwięksi optymiści nie przewidzieliby, że Polak skoczy 139,5 metra.

Kot był bliski przekroczenia rozmiaru skoczni (HS 140) i w dodatku oddał skok w ładnym stylu. Serie treningowe co prawda nie są oceniane, ale widać, że zawodnik daje z siebie wszystko za każdym razem.

Nagranie wideo z tego skoku opublikowała na platformie X telewizja Eurosport. Można je zobaczyć poniżej.

Czytaj także:
Wraca świetny Dawid Kubacki. Petarda za petardą

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zrobił to na siedząco. Po prostu magia


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Maciej Kot stanie się mocnym punktem polskiej drużyny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×