Liderzy PolSKIego Turnieju odskoczyli. Zobacz miejsce Polaków

Zwycięstwem Słowenii zakończył się sobotni konkurs duetów w Wiśle. Prowadzą oni także w klasyfikacji. Polacy zajęli w zawodach szóste miejsce. W turnieju Biało-Czerwoni są na również na szóstej pozycji.

Mateusz Kmiecik
Piotr Żyła PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Reprezentacja Słowenii prowadzi w PolSKIm Turnieju dzięki świetnym skokom Anze Laniska oraz Lovro Kosa, którzy ukończyli sobotnie zawody na pierwszej lokacie. W konkursie zdobyli 753,5 punktu, a ich łączna nota wynosi 1039,1.

Na drugiej pozycji plasuje się reprezentacja Austrii. Traci ona w tej chwili 53,6 "oczek" do prowadzących. Wszystko dzięki Janowi Hoerlowi i Manuelowi Fettnerowi i drugiemu miejscu w konkursie. Trzeci są za to Niemcy, którzy w sobotę również zostali sklasyfikowanymi na trzeciej pozycji.

Polacy w składzie Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki ukończyli zmagania w zawodach duetów na szóstej lokacie. Łącznie zgromadzili 630,8 punktów, a w klasyfikacji PolSKIego Turnieju Biało-Czerwoni z 881,5 "oczka" też są szóści.

PolSKI Turniej będzie trwał do 21 stycznia. W tym czasie karuzela Pucharu Świata w skokach narciarskich odwiedzi Wisłę, Szczyrk, a na koniec Zakopane. Łącznie daje to dziesięć dni, pięć konkursów i trzy typy rywalizacji (w duetach, indywidualnie, w drużynie).

Zasady są jednak dość nietypowe. Na wynik punktowy każdej z drużyn w PolSKIm Turnieju składać się będą:
  • noty dwóch najlepszych zawodników z każdego kraju w kwalifikacjach
  • noty punktowe dwóch najlepszych zawodników w zmaganiach indywidualnych
  • nota punktowa reprezentacji w konkursie duetów
  • nota punktowa reprezentacji w konkursie drużynowym

Po ich zsumowaniu wyłoniona zostanie zwycięska drużyna, w której ręce trafi okazała nagroda finansowa - 50 tysięcy euro.

Najbliższe zawody odbędą się już 14 stycznie w Wiśle. O godzinie 15 rozpocznie się seria próbna a o 16 konkurs indywidualny. Tekstową i darmową relację LIVE ze wszystkich serii przeprowadzi portal WP SportoweFakty.