Polak przełamał się w Zakopanem. Wymowne słowa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Od lewej: Maciej Kot i Kamil Stoch
Getty Images / Od lewej: Maciej Kot i Kamil Stoch
zdjęcie autora artykułu

Podczas konkursu PolSKIego Turnieju w Zakopanem punkty do klasyfikacji generalnej PŚ w skokach narciarskich zdobyło sześciu Polaków. Swoje pierwsze w tym sezonie zgarnął Maciej Kot, który zamieścił po tym wpis w mediach społecznościowych.

W tym artykule dowiesz się o:

Nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich zainaugurowało pięciu Polaków, a mianowicie Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek. Słaba forma Biało-Czerwonych sprawiła, że doszło do zmian.

Po długiej przerwie szansę w PŚ dostał Maciej Kot. I mimo że nie błyszczał to na długo zagościł w kadrze. Tyle tylko, że w żadnym konkursie 32-letni skoczek nie był w stanie zapunktować.

W końcu jednak Kot zanotował przełamanie podczas PolSKIego Turnieju. Na jego zakończenie skoczkowie udali się do Zakopanem, gdzie wystąpiło ośmiu Polaków z uwagi na możliwość desygnowania grupy krajowej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: to nie jest żart. Tak trenują polscy skoczkowie

Awansu do serii finałowej nie wywalczyli jedynie Andrzej Stękała i Klemens Murańka. 133,5 metra pofrunął z kolei Kot i po raz pierwszy w tym sezonie zapunktował. Ostatecznie zajął 27. miejsce. Dzięki temu z dorobkiem 6 punktów plasuje się na 51. lokacie w klasyfikacji generalnej PŚ ex aequo z Andrewem Urlaubem.

"Lepiej późno, niż wcale.  Dziękuję Zakopane" - dodał wymowny wpis w mediach społecznościowych Kot.

Polski skoczek otrzymał spore wsparcie od kibiców. Ci wciąż są za nim, mimo że jeszcze kilka miesięcy temu nic nie wskazywało na to, że 32-latek wróci do kadry Thomasa Thurnbichlera.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty