Polacy nie wykorzystają limitu. Znamy skład na Oberstdorf

Od czwartku skoczkowie rywalizować będą na mamuciej skoczni w Oberstdorfie. Wiemy już, w jakim zestawieniu udali się tam reprezentanci Polski.

PS
Thomas Thurnbichler PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Thomas Thurnbichler
Pięciu reprezentantów Polski startowało podczas ostatniego weekendu Pucharu Świata w Sapporo. Na Okurayamie prezentowali się Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł oraz Klemens Murańka.

Ten ostatni wskoczył do składu na Sapporo po tym, gdy w Lake Placid słabo spisał się Paweł Wąsek. Tyle tylko, że Murańka nie prezentował się lepiej. W efekcie trener Thomas Thurnbichler zdecydował, że Biało-Czerwoni nie wykorzystają pełnego limitu (pięciu skoczków) na kolejny weekend Pucharu Świata.

Na mamuciej skoczni w Oberstdorfie pojawi się czwórka: Kubacki, Żyła, Stoch i Zniszczoł. - Klemens Murańka był ujęty w planie na Oberstdorf, natomiast nie czuje się w stu procentach pewny, by wziąć udział w lotach narciarskich, więc postanowiliśmy, że wróci do domu - przekazał Thurnbichler, cytowany przez oficjalny serwis Polskiego Związku Narciarskiego.

W Oberstdorfie odbędą się aż trzy konkursy Pucharu Świata. W piątek będziemy świadkami pierwszych w historii zawodów duetów na obiekcie mamucim. Na sobotę i niedzielę zaplanowane są zawody indywidualne.

Program PŚ w Oberstdorfie:

Czwartek, 22.02.2024
9:30 - Odprawa techniczna
14:15 - Oficjalny trening
16:40 - Kwalifikacje

Piątek, 23.02.2024
15:45 - Konkurs duetów

Sobota, 24.02.2024
14:30 - Seria próbna
16:00 - Konkurs indywidualny

Niedziela, 25.02.2024
14:30 - Kwalifikacje
16:00 - Konkurs indywidualnyMarcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×