Gdzie obejrzeć skoki narciarskie w Oberstdorfie? Czy będzie stream online?

Tym razem rywalizacja w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich zawitała do Oberstdorfu. Jednocześnie zmagania powróciły do Europy. Gdzie będzie można oglądać niedzielny konkurs PŚ?

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Dawid Kubacki Getty Images / Dawid Kubacki
Za nami już sporo emocji związanych z Pucharem Świata w skokach narciarskich 2023/2024. Wciąż jednak widać na horyzoncie jeszcze trochę emocji. Po zmaganiach w Stanach Zjednoczonych i Japonii skoczkowie powrócili do Europy, by rywalizować w Oberstdorfie.

Oczywiście kibice z naszego kraju uważnie śledzą przede wszystkim poczynania Biało-Czerwonych. Nie ma co ukrywać, że trwający sezon PŚ nie układa się po ich myśli. Zaczęli fatalnie. Ostatnio natomiast coś drgnęło. Choć polscy zawodnicy nadal prezentują bardzo nierówną formę, to chociaż zaczęli pojawiać się w czołowej "10". Tyle dobrego.

W Stanach Zjednoczonych najlepiej spośród naszych reprezentantów wypadł Piotr Żyła. Zajął on czwarte miejsce. W Japonii najsolidniej spisał się natomiast Dawid Kubacki - wywalczył ósmą lokatę.

Najlepsze wrażenie na razie pozostawiał po sobie jednak Aleksander Zniszczoł. Chyba nikt przed rozpoczęciem sezonu 2024 nie spodziewał się, że to właśnie ten zawodnik będzie wiodącą postacią polskiej kadry.

Zniszczoł na pewno pozytywnie zaskakuje, jednak wciąż musi pracować nad ustabilizowaniem formy. Jeszcze trochę poprawek, jeszcze trochę korekt i będzie całkiem dobrze!

Kolejny przystanek w PŚ. Gdzie obejrzeć Puchar Świata w Oberstdorfie?


Rywalizacja w Oberstdorfie to pierwsze w tym sezonie Pucharu Świata zmagania w ramach lotów narciarskich. Warto w tym miejscu wspomnieć, że odbyły się już mistrzostwa świata w tej "specjalności". W Bad Mitterndorf indywidualnie najlepszy okazał się Stefan Kraft. Z drużynowego sukcesu cieszyli się natomiast Słoweńcy.

Ostatni z konkursów w Oberstdorfie dojdzie do skutku w niedzielę (25 lutego 2024 roku). Początek rywalizacji przewidziano na godzinę 16:00. Oczywiście będą to zmagania indywidualne. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Przewidziana została bezpośrednia transmisja z niedzielnego Pucharu Świata w Oberstdorfie. Zmagania będzie można śledzić online na kanale TVN w Pilot WP (link sponsorowany, programy TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls są dostępne w powszechnym i nieodpłatnym odbiorze w sposób cyfrowy w telewizji naziemnej).

W ciemno można założyć, że niedzielny konkurs w Oberstdorfie będzie trzymać w napięciu. Warto wygospodarować trochę czasu, by móc śledzić zmagania skoczków. Pilot WP pozwoli na oglądanie konkursu z poziomu rozmaitych urządzeń - m.in. smartfonów, laptopów, komputerów czy tabletów. Możliwości jest więc naprawdę sporo.

Warto jeszcze odnotować, że konkurs odbędzie się na mamuciej skoczni Heini-Klopfer-Skiflugschanze. Ten obiekt został otwarty 28 lutego 1950 roku, a później oczywiście przechodził rozmaite modernizacje.

Ostatnie zawody odbyły się tam w marcu 2022 roku. Najpierw wygrał Stefan Kraft, a potem górą był Timi Zajc. W drugim konkursie, co warto podkreślić, drugie miejsce zajął Piotr Żyła.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie robiła tego od ponad dwóch lat. W końcu się przełamała!

Czytaj także:
Bezlitosna prognoza. "Mogę postawić wszystkie pieniądze"
Rozbrajająca reakcja po upadku. To mógł zrobić tylko Piotr Żyła


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×