Polscy skoczkowie docenieni. Eksperci żałują szansy

Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł zajęli piąte miejsce w piątkowym konkursie duetów w Oberstdorfie. Zobacz, co po zawodach napisali eksperci w mediach społecznościowych.

PS
Piotr Żyła Getty Images / Daniel Kopatsch / Na zdjęciu: Piotr Żyła
W sezonie 2023/24 polscy skoczkowie nie dali kibicom i ekspertom zbyt wielu powodów do pochwał. Takich głosów nie brakuje jednak po piątkowym konkursie duetów na skoczni mamuciej w Oberstdorfie. Biało-Czerwoni do samego końca bili się o podium, choć ostatecznie musieli obejść się smakiem i zajęli piątą lokatę.

"Piątkowy konkurs duetów dobry w wykonaniu Polaków. Piotr Żyła "zaskoczył" po nieudanym Sapporo. Olek Zniszczoł również zaliczył udane loty" - napisał Adam Bucholz z serwisu skijumping.pl.

Dziennikarz zwrócił też uwagę na słuszny wybór Thomasa Thurnbichlera w kontekście składu. "Wybrano najlepszy możliwy polski duet na obecną chwilę, na dzisiejsze zawody" - podkreślił.

Biało-Czerwonych w mediach społecznościowych docenił także dziennikarz telewizji TVN - Damian Michałowski. "Brawo Polacy za walkę, postawę i wlanie nadziei w tę wszechogarniającą nas beznadzieje w tym sezonie" - napisał.

Są i uzasadnione głosy lekkiego zawodu, bo Polakom obok nosa przeszła kolejna szansa na podium. A już niebawem sezon zimowy wejdzie w ostatni miesiąc.

"Co tu dużo kryć, nasi skoczkowie potrafią zafundować nam huśtawkę emocji. Cały czas balansujemy na krawędzi i kurcze brakuje tego ostatniego skoku!" - napisał Sebastian Szczęsny z telewizji TVN.

"24. konkurs sezonu i wciąż brak

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×