O włos przegrał ze Stochem. Niebywałe, jak zareagował niemiecki skoczek

Mniej niż punkt - tyle dzieliło Kamila Stocha i Philippa Raimunda. Przewaga minimalna, a jak jeszcze weźmiemy pod uwagę, że skoczkowie rywalizowali na "mamucie"...

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Philipp Raimund (po lewej) nie wyglądał na zmartwionego, że minimalnie przegrał z Kamilem Stochem Twitter / X/Eurosport / Philipp Raimund (po lewej) nie wyglądał na zmartwionego, że minimalnie przegrał z Kamilem Stochem.
Na twarzy Kamila Stocha w końcu pojawił się uśmiech, w końcu Polak wyglądał na rozluźnionego. To efekt wyniku z II serii sobotniego (24.02.) konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbył się na skoczni mamuciej w Oberstdorfie. Polak wylądował aż na 221. metrze (przy okazji uzyskał bardzo dużą rekompensatę za niekorzystne warunki atmosferyczne).

Dzięki takiemu wynikowi nasz zawodnik zanotował bardzo duży awans. Z 21. miejsca, które zajmował po I serii wskoczył na 12. lokatę. Brawo! TUTAJ znajdziesz szczegółową relację z tych zawodów >>.

Stoch bardzo długo zajmował fotel aktualnego lidera zawodów. Kolejni rywale oddawali swoje skoki, a on nadal tam siedział. Kiedy wydawało się, że przegra z Philippem Raimundem, to... Niemiecki zawodnik otrzymał notę o 0,9 pkt mniejszą niż Polak. Mimo to Raimund się uśmiechnął, był najwyraźniej zadowolony, a Stoch z kolei rozkładał wymownie ręce.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie robiła tego od ponad dwóch lat. W końcu się przełamała!

"Philipp Raimund cieszy się nawet wtedy, gdy przegrywa z taką legendą skoków. Niebywale pozytywny gość, nie da się gościa nie lubić" - skomentowano na oficjalnym profilu Eurosportu w serwisie X.

Po sobotnich zawodach Stoch zajmuje 27. pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polski skoczek zgromadził 157 punktów. Szansę na poprawę swojego dorobku będzie miał już w niedzielę (25.02.). Tego dnia w Oberstdorfie odbędzie się kolejny konkurs lotów narciarskich.

Zobacz także: Przyznanie się do winy. Umiejętność niezwykle trudna [OPINIA] >>

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×