Słabe skoki Polaków spowodowały, że związek podjął tę decyzję

To będzie kluczowa zmiana, na jaką zdecydował się PZN? - Została przyjęta nowa struktura organizacyjna w związku - powiedział w rozmowie ze sport.pl Wojciech Gumny. W polskich skokach - i nie tylko - pojawi się nowa osoba. W jakiej roli?

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła Getty Images / Daniel Kopatsch / Dominik Berchtold / Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła
Aktualny sezon dla polskich skoczków narciarskich jest z kategorii tych do zapomnienia. Fatalne wyniki sprawiły, że PZN podjął ważną decyzję. Dojdzie do poważnej zmiany - nową postacią w strukturach ma być "szef dyscypliny".

Do jego obowiązków ma należeć to, czym do 2022 roku - zanim został prezesem związku - zajmował się Adam Małysz. Potem taką osobą miał być Łukasz Kruczek.

"W poniedziałek zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził, że w każdym ze sportów, którym się zajmuje, powstanie nowa funkcja szefa dyscypliny" - poinformował sport.pl.

ZOBACZ WIDEO: "To było słabe!". Mocne słowa szefa KSW po gali

- Została przyjęta nowa struktura organizacyjna w związku i jednym z jej elementów jest pozycja zarządzającego konkretną dyscypliną - przekazał wiceprezes ds. skoków narciarskich i spraw organizacyjnych PZN Wojciech Gumny.

Wspomniany "szef dyscypliny" miałby zacząć oficjalnie funkcjonować od 1 kwietnia 2024 roku. - Rozmowy trzeba zakończyć do połowy marca. Teraz będzie zatem gorący okres i miejmy nadzieję, że to się uda osiągnąć z korzyścią dla każdej z naszych dyscyplin - dodał Gumny.

Jakiej osoby związek szukać będzie dla skoków? Miałby to być ktoś z doświadczeniem oraz autorytetem. Poszukiwania już trwają. Serwis sport.pl podał dwa nazwiska: Harald Rodlauer (aktualny trener polskich skoczkiń) i Heinz Kuttin. Tego drugiego miał polecić Walter Hofer, czyli były szef Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Zobacz także:
"Trochę zaskoczony byłem". Nie ma dobrych informacji ws. Kubackiego
10 lat temu była na okładce "Playboya". Zobacz, jak wygląda dziś

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy ruch PZN pomoże skoczkom w osiąganiu lepszych wyników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×