"Na co to wielkiemu mistrzowi?". Czarne chmury nad Stochem

Ani Kamil Stoch, ani Piotr Żyła nie zakwalifikowali się do drugiej serii konkursu w Lahti. Eksperci wzięli na celownik zwłaszcza pierwszego z wymienionych.

RS
Kamil Stoch Getty Images / Daniel Kopatsch / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Polscy kibice mają duże powody do zmartwień. Piątkowe zawody w ramach PŚ w skokach narciarskich zdecydowanie nie ułożyły się po myśli zawodników prowadzonych przez Thomasa Thurnbichlera.

Spośród Biało-Czerwonych jedynie Aleksander Zniszczoł zakwalifikował się do drugiej serii. Kamil Stoch oddał skok na 114 metrów, jednak mimo to uzyskał więcej punktów niż Piotr Żyła (117,5 metra). Eksperci biją na alarm.

Nie można wykluczyć scenariusza, w którym Stoch przejdzie na sportową emeryturę wraz z końcem obecnego sezonu. Mateusz Ligęza nie krył rozczarowania wynikami osiąganymi przez utytułowanego skoczka.

"Żyła - wiadomo - on będzie naszym Noriakim Kasai, do 50tki pewnie spokojnie będzie śmigał z nartami na skocznię. Po takim sezonie mam wątpliwości czy Stoch będzie kontynuował karierę. Walka o awans do 2. serii, na co to wielkiemu Mistrzowi? Planica last dance?" - pytał dziennikarz za pośrednictwem serwisu X.

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła

"Punkty PŚ zdobyte w konkursach rozgrywanych w Lahti 1 marca 2024 roku:
Anna Twardosz - 2
Maciej Kot, Kamil Stoch, Paweł Wąsek i Piotr Żyła - 0" - przypomniał Paweł Borkowski.

Trener zabrał głos po zawodach. "Cóż, Thomas Thurnbichler mówił, że Kamil Stoch w Oberstdorfie tylko dwa skoki w piątek "przyjął jak mistrz". Chyba jednak nie" - Jakub Balcerski powołał się na wypowiedź szkoleniowca.

"Kamil Stoch mówi w Eurosporcie, że dziś było ciężko fizycznie i że nadal zmęczony jest po lotach w Oberstdorfie" - napisał wyraźnie rozczarowany postawą Polaka Piotr Majchrzak.

Wymowne są statystyki doświadczonego Polaka. "Kamil Stoch po raz szósty tej zimy poza serią finałową. Gorzej było ostatnio w sezonie... 2008/2009, kiedy do finału nie awansował ośmiokrotnie" - przypomniał portal skokipolska.pl.

"Kamil Stoch kończy konkurs PŚ w Lahti poza TOP30 pierwszy raz od 8 marca 2015 roku, gdy zajął 45. miejsce na tym obiekcie" - dodał Marcin A. Szemraj.

Czytaj więcej:
Zniszczoł ratował honor Polaków. Wielka sensacja w Lahti
Rekord skoczni! Jest nagranie z fenomenalnego skoku

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Stoch powinien zakończyć karierę po sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×