"Ratuje twarz". Ojciec Zniszczoła wbił szpilkę

Aleksander Zniszczoł jest pierwszym polskim skoczkiem, który stanął na podium Pucharu Świata w tym sezonie. - Olek przede wszystkim słucha uwag trenerskich - podkreślił w rozmowie z Interią ojciec 30-latka.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Aleksander Zniszczoł i Thomas Thurnbichler w kółku PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Aleksander Zniszczoł i Thomas Thurnbichler w kółku
Długo trzeba było czekać na pierwsze podium Polaka w tym sezonie Pucharu Świata. Fatalną passę przerwał Aleksander Zniszczoł, który już wcześniej kilka razy ocierał się o pierwszą trójkę. Ostatecznie udało mu się to w niedzielnym konkursie w Lahti.

Co ciekawe, dla 30-latka było to pierwsze podium w indywidualnym konkursie w karierze. - Najpiękniejszy w tym wszystkim jest dla mnie uśmiech swojego dziecka i jego wielka radość - podkreślił w rozmowie z Interią ojciec Zniszczoła, Donat.

Skoczek z Cieszyna jest zdecydowanie najlepszym Polakiem w tym sezonie. Sześciokrotnie kończył zawody w czołowej "10". Dla porównania, Piotr Żyła i Dawid Kubacki w TOP 10 byli tylko raz w tym sezonie, z kolei Kamil Stoch najwyżej był sklasyfikowany na 11. miejscu.

Zdaje sobie sprawę z tego także ojciec Zniszczoła, który wbił przy okazji delikatną szpilkę trenerowi Polaków - Thomasowi Thurnbichlerowi. - Olek przede wszystkim słucha uwag trenerskich. On i Thomas ciągle się docierają. W tej chwili, jakby na to nie spojrzeć, ratuje twarz trenera tej zimy. Widać, że coś nie zagrało w momencie przygotowań. Chyba zaspali nieco jesienią, bo przecież lato było jeszcze całkiem dobre - dodał.

Zniszczoł będzie liderem Polaków na zbliżający się cykl Raw Air, który potrwa na norweskich skoczniach od 8 do 17 marca (dokładny program znajdziesz TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: "Awaria transmisji". Ludzie przecierali oczy ze zdumienia

Czytaj teżStoch już nic nie musi. Dorobił się fortuny

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Zniszczoł stanie w tym sezonie jeszcze raz na podium PŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×