Gigantyczna przewaga liderów. Polacy na bezpiecznej pozycji w PN

Trwa austriacka dominacja w Pucharze Świata. Podopieczni Andreasa Widhoelzla zaliczyli kolejny świetny konkurs i jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę w klasyfikacji Pucharu Narodów. Sprawdź, które miejsce zajmują Polacy.

Mateusz Kozanecki
Stefan Kraft WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Stefan Kraft
Niedziela była niezwykle intensywna dla uczestników Pucharu Świata. Odbyły się łącznie dwa konkursy indywidualne - pierwszy z nich, jednoseryjny, został przełożony z soboty.

Drugi natomiast był finałem Raw Air i przeprowadzony został na nietypowych zasadach. Składał się z trzech serii. Do rywalizacji przystąpiło 30 najlepszych zawodników cyklu. Później w konkursie została czołowa 20 konkursu, a na koniec 10.

Zwyciężył Daniel Huber przed Stefanem Kraftem. W obsadzie znalazło się czterech reprezentantów Polski. Najlepiej wypadł Aleksander Zniszczoł, który zajął 7. miejsce.

W klasyfikacji Pucharu Narodów Austriacy zgromadzili już 7361 punktów - o 2597 więcej niż Niemcy. Polacy zajmują 6. miejsce, z dorobkiem 1786 punktów. Na tej pozycji zakończą sezon 2023/2024.

Dodajmy, że do końca zmagań pozostały trzy konkursy - dwa indywidualne oraz jeden drużynowy. Wszystkie odbędą się w dniach 22-24 marca w Planicy.