Koszmar. Syn Ahonena trafił do szpitala

Sezon zakończył się w najgorszy możliwy sposób dla Mico Ahonena. Syn legendarnego skoczka opublikował niepokojące zdjęcie.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Mico Ahonen Facebook / ahonenmico / Na zdjęciu: Mico Ahonen
Janne Ahonen jest uznawany za jednego z najwybitniejszych skoczków w historii. Rekordzista wszech czasów, jeśli chodzi liczbę miejsc w podium w zawodach Pucharu Świata, przez wiele lat rywalizował z Adamem Małyszem.

Pałeczkę po nim przejął Mico Ahonen, który ma już za sobą debiut nawet w Pucharze Świata, natomiast częściej występował w Pucharze Kontynentalnym. Niestety, młody zawodnik w samej końcówce sezonu poinformował o problemach zdrowotnych.

Podczas jednego z treningów syn legendy oddał daleki skok i w konsekwencji miał problemy przy lądowaniu. Po niebezpiecznie wyglądającym upadku, został przetransportowany do szpitala. Na opublikowanym zdjęciu można zauważyć, że 22-latek ma kilka siniaków na twarzy.

"W ten sposób udało się nam przeżyć en sezon. Ominę mistrzostwa w Rovaniemi, liżąc rany. Ostatni trening na skoczni na własnym terenie okazał się trochę trudny po dalekim skoku, ale najważniejsze, że udało się uniknąć najgorszego. Złapmy trochę oddechu i kontynuujmy tam, gdzie skończyliśmy" - przekazał za pośrednictwem profilu facebookowego.

ZOBACZ WIDEO: Piekielnie mocni rywale Polaków na Euro. "Dostaliśmy się tam kuchennymi drzwiami"

Mico Ahonen nie traci optymizmu. Fin jest przekonany, że niebawem wróci do pełni sił.

Czytaj więcej:
Zemsta na Alonso? Brytyjski sędzia ma na pieńku z Hiszpanem
Legenda zaatakowana w pociągu. Sprawca był pijany

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×