Media: Zapadła decyzja ws. Horngachera

Wyjaśniła się przyszłość Stefana Horngachera w kadrze niemieckich skoczków narciarskich. Jak podaje Sport.pl, austriacki szkoleniowiec pozostanie na stanowisku.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Stefan Horngacher Getty Images / Photo by Daniel Kopatsch/Getty Images / Na zdjęciu: Stefan Horngacher
- W tej chwili nie mamy innego planu na stanowisko trenera. Sezon rozpoczął się bardzo dobrze dziewięcioma miejscami na podium z rzędu. To dobry facet z dużą wiedzą techniczną - mówił kilka dni temu o Stefanie Horngacherze dyrektor sportowy niemieckiej federacji narciarskiej, Horst Huttel (więcej TUTAJ).

W piątek (29.03) wszystko stało się jasne ws. kontynuacji współpracy z austriackim trenerem przez niemiecki związek.

Jak poinformował dziennikarz portalu Sport.pl Jakub Balcerski, 54-letni Horngacher będzie prowadzić kadrę Niemiec w skokach narciarskich w sezonie 2024/25.

- Stefan Horngacher pozostanie trenerem niemieckich skoczków - ogłosił Huttel, cytowany przez sport.pl.

Okazuje się, że nie było mowy o przedłużeniu kontraktu, ponieważ obecna umowa z Horngacherem została podpisana na czas nieokreślony (wcześniej media pisały, że kontrakt Austriaka miał wygasnąć z końcem sezonu 2023/24). Huttel przekazał również, że typowanemu na szkoleniowca kadry kobiet Davidowi Jiroutkowi nie złożono oferty.

Najlepszym z reprezentantów Niemiec w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2023/24 był Andreas Wellinger, który uplasował się na trzecim miejscu (1488 pkt.). Zdobywcą Kryształowej Kuli został Austriak Stefan Kraft (2149 pkt.).

Zobacz:
Zaskakujące słowa znanego skoczka. Nie chce wracać

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×